Καραμπάχ - Σλόβαν Λίμπερετς 2-2

Με γκολ του Σαντίκοβ στις καθυστερήσεις η Καραμπάχ απέφυγε την ήττα και αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Σλόβαν Λίμπερετς.

Πρεμιέρα στους ομίλους του Europa League, με την Καραμπάχ να υποδέχεται την Σλόβαν Λίμπερετς. Οι Τσέχοι πέτυχαν το πιο γρήγορο γκολ στην ιστορία της διοργάνωσης, προηγήθηκαν δύο φορές, όμως δεν κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις.

Χρειάστηκε να περάσουν μόλις 10 δευτερόλεπτα, για να ανοίξει το σκορ ο Σίκορα για την Λίμπερετς, όμως στο 7’ ήρθε η ισοφάριση με τον Μίτσελ μετά από κόρνερ. Το ματς ήταν ανοιχτό, με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο επικίνδυνοι στο πρώτο μέρος, τους γηπεδούχους στο δεύτερο και το επόμενο γκολ να έρχεται στο 68’ για την Λίμπερετς, όταν μετά από ασταθή απόκρουση του Σέχιτς, ο Μπάρος έκανε από κοντά το 1-2. Τα πάντα έδειχναν ότι οι Τσέχοι θα έφευγαν με νίκη, όμως στο 4’ των καθυστερήσεων ο Σαντίκοβ με σουτ στην κίνηση από το ύψος της περιοχής έκανε το τελικό 2-2.