Παρί Σεν Ζερμέν - Σεντ Ετιέν 1-1

Η Παρί έπαιξε με τη φωτιά και... κάηκε, καθώς με γκολ του Μπέριτς στις καθυστερήσεις η Σεντ Ετιέν έφυγε με ισοπαλία 1-1 από το Παρίσι.

Με το μυαλό στην πρεμιέρα του Champions League η Παρί παρουσιάστηκε με αλλαγές και ήταν πολύ χαλαρή στην αναμέτρηση με την Σεντ Ετιέν. Οι παίκτες του Έμερι δεν είχαν ταχύτητα, δεν μπορούσαν να απειλήσουν και στο τέλος το πλήρωσαν.

Οι στεφανουά αποδείχθηκαν άξιος αντίπαλος και δεν απειλήθηκαν με αξιώσεις στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο ρυθμός ήταν καλύτερος, οι Παριζιάνοι πιο επιθετικοί, όμως χρειάστηκε ένα πολύ τραβηγμένο έως ανύπαρκτο πέναλτι του Λούκας στο 67’ για το 1-0. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια έχασαν 2-3 κλασικές ευκαιρίες και το πλήρωσαν στο τέλος. Ο Μαλκί έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, Μενιέ και Μαρκίνιος... κοιμήθηκαν και ο Μπέριτς έκανε από το κοντά το 1-1 στο 2’ των καθυστερήσεων!