Μίλαν - Τζένοα 2-1

Η Μίλαν επικράτησε 2-1 της Τζένοα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κεϊσούκε Χόντα, έμεινε κοντά στην πρώτη πεντάδα, όμως στο φινάλε, ο Μάριο Μπαλοτέλι καυγάδισε με τον Σίνισα Μιχαΐλοβιτς και τα χάλασε όλα με την απαράδεκτη συμπεριφορά του!

Ο Χόντα, στο 5ο λεπτό έκανε τη σέντρα για τον Κάρλος Μπάκα που από το δεύτερο δοκάρι άνοιξε το σκορ για τους «ροσονέρι», ενώ, στο 64', ο Ιάπωνας με ωραίο αριστερό σουτ νίκησε τον Περίν στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία για το 2-0, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ στη Serie A από τον Οκτώβριο του 2014!

Ο Αλέσιο Τσέρτσι ήταν εκείνος που μείωσε στις καθυστερήσεις για τη Τζένοα που πριν από το σημερινό παιχνίδι μετρούσε τρεις διαδοχικές νίκες απέναντι στον σύλλογο του Μιλάνου.

Ωστόσο, στο φινάλε, ο Μάριο Μπαλοτέλι καυγάδισε με τον Σίνισα Μιχαΐλοβιτς, αφού ο κόουτς των «ροσονέρι» ήταν έξαλλος με τον Ιταλό φορ που... απλά περπατούσε στο γήπεδο και αρνήθηκε να κάνει οποιαδήποτε προσπάθεια για άμυνα!