«Έσπασε» το μηδέν της Προοδευτικής το Κερατσίνι!

Νίκος Μαρούδας

Πρώτο «στοπ» για την Προοδευτική και πρώτο γκολ κατά, από το Κερατσίνι, μετά το 1-1 την 15η αγωνιστική στην Α' Πειραιά! Σταμάτησε το σερί του Μένιου, συνεχίζει αήττητη η «Προο».

Μετά από 15 αγωνιστικές βρέθηκε η ομάδα που σκόραρε στην Προοδευτική και στον Σίμο Μένιο, σταματώντας το απίστευτο σερί ανέπαφης εστίας που είχαν δημιουργήσει οι Κορυδαλλιότες. Αυτή ήταν η ομάδα του Κερατσινίου και ο Μαριόλης, που στο 74' κατάφερε να νικήσει τον Σίμο Μένιο, ο οποίος τελικά κράτησε το μηδέν παθητικό για 1334 λεπτά πριν δεχτεί το πρώτο του τέρμα την 15η αγωνιστική.

Μάλιστα, το Κερατσίνι έφτασε κοντά στο να σπάσει και το αήττητο της Προοδευτικής, καθώς οι Κορυδαλλιότες μετρούσαν 14/14 νίκες στο πρωτάθλημα, αλλά το 0-1 δεν έμεινε μέχρι τέλους. Ο Μπιτζάνης ήταν αυτός που ισοφάρισε ένα δεκάλεπτο αργότερα και κράτησε αήττητη την «Προο», που όμως πλέον δεν έχει το απόλυτο των νικών.

Θυμίζουμε πως έχει πλέον η δεκάδα των κορυφαίων ως προς την «ανέπαφη εστία» επιδόσεων: