Ντε Μπιάζι: «Έπρεπε να είμαστε πιο προσεκτικοί στα τελευταία λεπτά»

Στην ολιγωρία της ομάδας του στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Σερβία στάθηκε ο τεχνικός της Εθνικής Αλβανίας, Τζιάνι Ντε Μπιάζι.

Η Αλβανία έχασε τεράστια ευκαιρία να γράψει ιστορία, καθώς δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ήττα της Δανίας από την Πορτογαλία.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της γειτονικής χώρας ηττήθηκε με 2-0 στο «Ελμπασάν Αρίνα» από τους Σέρβους.

'Ετσι πλέον οι Αλβανοί χρειάζονται μόνο νίκη στην εκτός έδρας συνάντηση με την Αρμενία για να προκριθoύν απευθείας στα τελικά του Euro 2016.

«Η ομάδα από τακτικής άποψης έκανε ένα καλό παιχνίδι απέναντι σε έναν ποιοτικό αντίπαλο. Έπρεπε να ήμασταν πιο προσεκτικοί στα τελευταία λεπτά.

Δεν είχαμε καθαρό μυαλό και συνέβη ότι ακριβώς προσπαθήσαμε να αποφύγουμε. Δεν ήμασταν προσεκτικοί όταν έβγαινε στην κόντρα η Σερβία. Το παραμικρό λάθος θα ήταν καθοριστικό.

Μπορούσαμε να κατακτήσουμε τουλάχιστον έναν βαθμό. Κρίμα που χάσαμε», τόνισε μετά την λήξη του χθεσινού αγώνα ο Τζιάνι Ντε Μπιάζι.