Τσέλσι - Μπαρτσελόνα 2-2 (4-2 πέν.) (gTV)

Με νίκη τελείωσε την περιοδεία της στις Ηνωμένες Πολιτείες η Τσέλσι, επικρατώντας στα πέναλτι (4-2) της Μπαρτσελόνα, μετά από ένα 90λεπτο που βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 2-2.

Ο Εντέν Αζάρ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι στο 10' ύστερα από μία ωραία ατομική προσπάθεια, πριν οι Σουάρες (52') και Σάντρο (66') γυρίσουν ανάποδα το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

Ωστόσο, το λάθος του τερματοφύλακα Ζόρντι Μασίπ πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90' επέτρεψε στον Γκάρι Κέιχιλ να ισοφαρίσει για τους «μπλε» και να στείλει το παιχνίδι στα πέναλτι.

Εκεί, το δοκάρι του Χαλίλοβιτς και η επέμβαση του Κουρτουά στο πέναλτι του Πικέ, επέτρεψαν στον Ρεμί να πετύχει το νικητήριο γκολ της διαδικασίας για τους Λονδρέζους, που άφησαν τη Γουάσινγκτον με τη νίκη στις αποσκευές τους.