Λειψία - Γκλάντμπαχ 2-2

Η Λειψία προηγήθηκε δύο φορές, όμως έκανε πολλά λάθη στην άμυνα και η Γκλάντμπαχ την τιμώρησε, παίρνοντας ισοπαλία 2-2.

Η Λειψία ήταν καλή μόνο για ένα ημίχρονο και λογικά δεν κατάφερε να κερδίσει την Γκλάντμπαχ. Τα πουλάρια ισοφάρισαν δύο φορές, έκαναν καλή εμφάνιση στην επανάληψη και θα μπορούσαν να είχαν πάρει και τη νίκη.

Sportingbet.gr. To παιχνίδι αποκτά άλλο επίπεδο. Ηρθε το νέο Site (21+)!

Λίγες ημέρες μετά το ντεμπούτο της στο Champions League, η Λειψία δεν κατάφερε να ανεβάσει ρυθμό. Το ματς ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους Ταύρους, που άνοιξαν το σκορ μόλις στο 17’ με ωραίο πλασέ στην κίνηση του Βέρνερ. Η απάντηση της Γκλάντμπαχ δεν άργησε να έρθει, όταν στο 25’ ο Μπερνάρντο ανέτρεψε τον Χόφμαν στην περιοχή και ο Αζάρ έκανε το 1-1 από την άσπρη βούλα. Στο 31’ ο Ογκουστέν έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Λειψία. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έδωσαν χώρο, ψάχνοντας την αντεπίθεση, όμως στο 61’ από ασυνεννοησία των Κεϊτά και Ντέμε, ο Στιντλ πήρε την μπάλα και με υπέροχο σουτ έκανε το 2-2! Το ματς ήταν ανοιχτό μέχρι το τέλος, ο Κεϊτά αποβλήθηκε στο 83’ και οι φιλοξενούμενοι μπορούσαν να φύγουν με τη νίκη, αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν και σε τρίτο γκολ.