Μουντιάλ γυναικών: Ασύλληπτη ενέργεια και γκολ της Φουτζίνο, σκόραρε από τρομερά δύσκολη γωνία για την Ιαπωνία (vid)

Ασύλληπτη ενέργεια και εκτέλεση της Φουτζίνο για το 2-0 της Ιαπωνίας.

Ένα από τα ομορφότερα γκολ του Μουντιάλ Γυναικών 2023, πέτυχε η Αόμπα Φουτζίνο της Ιαπωνίας σκοράροντας με ασύλληπτη ενέργεια από τρομερά δύσκολη γωνία για το 2-0 επί της Κόστα Ρίκα.

Η Ιαπωνία αντιμετωπίζει την Κόστα Ρίκα για τη 2η αγωνιστική του Μουντιάλ Γυναικών 2023. Οι Ασιάτισσες πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 25ο λεπτό, ενώ δύο λεπτά αργότερα η Αόμπα Φουτζίνο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της, πετυχαίνοντας ένα από τα ωραιότερα γκολ που έχουν μπει μέχρι στιγμής στη διοργάνωση.

Πραγματοποιώντας μια εξαιρετική ντρίπλα στη δεξιά πλευρά για να αποφύγει την αντίπαλό της, μπήκε μέσα στην περιοχή και με μια ασύλληπτη εκτέλεση από εξαιρετικά δύσκολη θέση, νίκησε την τερματοφύλακα της Κόστα Ρίκα και μάλιστα, στην κλειστή της γωνία.