Σπερς - Κινγκς 105-104

Δικό τους παιχνίδι έχασαν οι Κινγκς από τους Σπερς στην παράταση με 105-104.

Μια τρομερή αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά της κανονικής διάρκειας, έβαλε τους Σπερς στο παιχνίδι κόντρα στους Κινγκς, όταν το 89-98 έγινε 97-98! Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα τριών πόντων στη συνέχεια με 97-100, όμως ο Μπελινέλι με τρίποντο ισοφάρισε σε 100-100 4" πριν το τέλος και το παιχνίδι πήγε στην παράταση. Εκεί, οι Σπερς με καλάθι του Μάρεϊ πήραν το προβάδισμα με 105-104 29" πριν το τέλος, με τους Κινγκς να είναι άστοχοι στις τελευταίες τους προσπάθειες και τους γηπεδούχους να παίρνουν μια σπουδαία νίκη!

Κορυφαίος ήταν ο Όλντριτζ με 19 πόντους και 13 ριμπάουντ, με τον ΝτεΡόζαν να ακολουθεί με 15 πόντους και τον Μάρεϊ με 14 πόντους.

Για τους Κινγκς τώρα, ξεχώρισε ο Χιλντ με 23 πόντους, ο Μπαρνς με 21 πόντους και ο Φερέλ με 17 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 21-17, 52-42, 69-72, 100-100, 105-104 (Π.).