Ουόριορς - Κινγκς 106-110

Νίκος Καρφής

Ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς... σκότωσε τους Ουόριορς με 4 πόντους στο τέλος και έδωσε στο διπλό τους Κινγκς με 110-106.

Επιστροφή* πονταρίσματος στον αγώνα Λέστερ - Τότεναμ αν ο Χάρι Κέιν πετύχει το πρώτο γκολ της αναμέτρησης (21+,*Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Χωρίς τους Κέβιν Ντουράντ και Στεφ Κάρι παρατάχθηκαν οι Oυόριορς στην Oracle Arena και ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς τους τιμώρησε με καλάθι του, 12 δευτερόλεπτα πριν το τέλος και βολές για το 110-106.

Στο πρώτο ημίχρονο καμιά από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να ξεφύγει, με το 55-53 να είναι σκορ ημιχρόνου. Το ματς ήταν αμφίρροπο μέχρι το τέλος, εκεί όπου ανέλαβε δράση ο Σέρβος και... καθάρισε το παιχνίδι. Ο Τόμπσον έχασε την ευκαιρία να γράψει το 108-109 υπέρ της ομάδας του, αφού αστόχησε σε τρίποντο, 6 δεύτερα πριν το τέλος.

Για τους «πολεμιστές» ο Τόμπσον μέτρησε 20 και ο ΜακΓκό 16, ενώ για τους «βασιλιάδες» ο Kόλεϊ-Στάιν είχε 19, ο Τζορτζ Χιλ σκόραρε 16 πόντους και ο Μπογκντάνοβιτς 12.

Οι Κινγκς ανέβηκαν στο 6-14 μετά τη νίκη τους,ενώ οι Ουόριορς βρίσκονται στο 15-6.