Πέλικανς - Θάντερ 112-119: Τους υπέταξαν με τριάδα «φωτιά» (vid)

Ο Σέι Γκίλτζιους Αλεξάντερ.

Οι Θάντερ πέρασαν νικηφόρα από την έδρα των Πέλικανς επικρατώντας με τελικό σκορ 119-112.

Οι Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ αντιμετώπισαν στη Νέα Ορλεάνη τους Πέλικανς και κατάφεραν να πάρουν το διπλό, φτάνοντας στη νίκη με σκορ 119-112, έχοντας «καθαρίσει» στα τελευταία 90 δευτερόλεπτα της αναμέτρησης.

Πρώτος σκόρερ για τους φιλοξενούμενους αναδείχθηκε ο Τζέιλεν Γουίλιαμς με 26 πόντους, από κοντά ακολούθησε ο Τζος Γκίντεϊ με 25, 24 είχε ο Σέι Γκίλτζιους Αλεξάντερ ενώ τους 16 έφτασε ο Σετ Χόλμγκρεν.

Από την πλευρά των γηπεδούχων ξεχώρισε για μία ακόμη φορά ο Ζάιον Γουίλιαμσον με 29 πόντους και 10 ασίστ σε 38:30 λεπτά συμμετοχής, ο Σι Τζέι ΜακΚόλουμ έφτασε τους 23 πόντους ενώ Τρέι Μέρφι και Χέρμπερτ Τζόουνς είχαν από 16.

Τα δωδεκάλεπτα: 34-33, 58-73, 90-96, 112-119

@Photo credits: NBA/Getty Images