NBA: Τα κατάφεραν οι Πέισερς, «30αρα» Έντουαρντς στη νίκη των Τίμπεργουλβς (vids)

Σπύρος Μαρκεζίνης
Πασκάλ Σιάκαμ

Οι Πέισερς μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη με 123-114 επί των Πέλικανς, με 110-101 επικράτησαν οι Τίμπεργουλβς των Γκρίζλις.

Οι Ιντιάνα Πέισερς κατάφεραν να επιβληθούν των Πέλικανς με 123-114, με τον Πασκάλ Σιάκαμ να ξεχωρίζει αφού ολοκλήρωσε τον αγώνα όντας ο ηγέτης των νικητών με 24 πόντους και 11 ριμπάουντ σε 32:56 λεπτά εντός παρκέ.

Για τους γηπεδούχους, ο Ταϊρίς Χαλιμπέρτον ακολούθησε στους 17 πόντους, ο Όμπι Τόπιν είχε 16 όπως και ο Μπενεντίκτ Μάθουριν, ο Μάιλς Τέρνερρ 14 και ο Μπεν Σέπαρντ 11. Από την ομάδα της Νέας Ορλεάνης, ξεχώρισε ο Μπράντον Ίνγκραμ με 30 πόντους, οι Ζάιον Γουίλιαμς και ΣιΤζέι ΜακΚόλουμε είχαν από 23 ενώ ο Τρέι Μέρφι ολοκλήρωσε με 11.

Τα δωδεκάλεπτα: 40-24, 64-53, 96-86, 123-114

Τίμπεργουλβς - Γκρίζλις 110-101

Οι Μινεσότα Τίμπεργουλβς υποδέχτηκαν τους Μέμφις Γκρίζλις και πήραν τη νίκη με 110-101, σε μία αναμέτρηση όπου «έλαμψε» ο Άντονι Έντουαρντς που σημείωσε 34 πόντους σε 39:32 λεπτά συμμετοχής.

Από τους συμπαίκτες του, πιο κοντά σε εκείνον έφτασε ο Ναζ Ρέιντ με 19 πόντους, ο Καρλ Άντονι Τάουνς είχε 13 ενώ με 12 ολοκλήρωσαν το ματς οι Τζέιντεν ΜακΝτάνιελς και Αλεξάντερ Γουόκερ.

Για τους φιλοξενούμενους ο Τζάρεν Τζάκσον τελείωσε έχοντας 33 πόντους, ο Γουίλιαμς με 16, 14 είχε ο ΤζιΤζι Τζάκσον ενώ από 11 είχαν οι Βινς Γουίλιαμς Τζούνιορ και Σάντι Αλντάμα με 11.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-26, 50-53, 88-85, 110-101

@Photo credits: NBA/Getty Images