Ο καλύτερος φετινός Σίνγκλετον κόντρα στον Ολυμπιακό! (pic)

Ο Κρις Σίνγκλετον πραγματοποίησε το καλύτερο παιχνίδι του τη φετινή σεζόν, τόσο στην EuroLeague όσο και συνολικά κατά τη διάρκεια της χρονιάς!

Ο Αμερικανός φόργουορντ μπορεί να ήταν μακριά από τον καλό του εαυτό στην μεγαλύτερη διάρκεια της σεζόν ωστόσο σε ένα γήπεδο που... γνώριζε καλά την προηγούμενη διετία φρόντισε να πραγματοποιήσει την καλύτερή του εμφάνισή φέτος!

Συγκεκριμένα ισοφάρισε το season high του (όπως και το ρεκόρ στα εύστοχα τρίποντα) και μάλιστα χωρίς να αγωνιστεί ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο. Ο Σίνγκλετον μέτρησε στο ματς 18 πόντους με 1/3 δίποντα, 5/8 τρίποντα, 1/2 βολές, 5 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος σε 25:51 λεπτά συμμετοχής.

Φέτος είχε πετύχει 18 πόντους και στο εκτός έδρας ματς της Μπαρτσελόνα κόντρα στην Νταρουσάφακα, ενώ το συνολικό season high του ήταν οι 20 πόντοι του στην αναμέτρηση της Liga Endesa με αντίπαλο την Βαλένθια.

Το career high του στην EuroLeague παραμένουν οι 26 πόντοι που είχε πετύχει σε ματς μεταξύ Παναθηναϊκού-Μακάμπι τη σεζόν 2016-17.