Επιβλητικός (81-58) ο ΠΑΟΚ απέναντι στη Λέφσκι

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 81-58 της Λέφσκι Σόφιας σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο PAOK SPORTS ARENA έχοντας πρώτο σκόρερ τον Άνταμ Σμιθ.

Η ομάδα του Κώστα Φλεβαράκη αγωνίστηκε χωρίς τον Βαγγέλη Μαργαρίτη λόγω ενοχλήσεων του παίκτη στο αριστερό γαστροκνήμιο αλλά και τον Θόδωρο Καρά λόγω λοίμωξης του αναπνευστικού. Παρόλο αυτά είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα μετά το πρώτο δεκάλεπτο (16-19). Είναι χαρακτηριστικό το γεγονός ότι στη δεύτερη περίοδο έκανε επιμέρους σκορ 24-7 και προηγήθηκε με 40-26 στο τέλος του ημιχρόνου. Ακολούθησε ένα ακόμη εντυπωσιακό επιμέρους σκορ (28-12) στην 3η περίοδο και η διαφορά έφτασε στο +25 (63-38)

Τα δεκάλεπτα: 16-19, 40-26, 68-38, 81-58

ΠΑΟΚ: Λιούις 1, Σμιθ 17 (4), Σχίζας, Τσόχλας 8 (2), Χατζηνικόλας 12 (4), Μπεστ 4, Καραμανώλης 2, Ιατρίδης 2, Wiggins 8, Εγεκέζε 8 (2), Σαρικόπουλος 8, Νόουλς 8, Κόνσουλας 3 (1), Τσιάρας.

ΛΕΦΣΚΙ: Πέτκοφ 6, Κοαστόφ 14 (3), Βελίκοφ 7 (1), Λέκοφ 5 (1), Μίντσεφ 4, Σμιθ 13, Τόσκοφ 9 (1)