Λυκογιάννης: «Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 22-6 βολές»

Ο Άρης Λυκογιάννης παραδέχτηκε την ανωτερότητα του Λαυρίου ενώ έθιξε και τη διαιτησία ως προς τις βολές.

Ο Άρης Λυκογιάννης μετά τη λήξη του αγώνα του Λαυρίου με τον Κολοσσό ανέφερε, «Να ξεκινήσω δίνοντας συγχαρητήρια στον κόουτς και στην ομάδα του Λαυρίου για τη νίκη τους. Νομίζω τα δύο πράγματα που είχαμε πει στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, ο έλεγχος του ρυθμού και ο έλεγχος του ριμπάουντ, είναι δύο πράγματα τα οποία δεν μπορέσαμε να τα κοντρολάρουμε. Το αποτέλεσμα ήταν να χάσουμε το μυαλό μας, να ανοίξει η διαφορά και το Λαύριο να φτάσει δίκαια στο τέλος στη νίκη. Θεωρώ ότι για δεκαπέντε λεπτά στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι του παιχνιδιού. Δυστυχώς δεν μπορέσαμε να διαχειριστούμε σε εκείνο το χρονικό σημείο την πολύ μεγάλη διαφορά που υπήρχε στα φάουλ: το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 22-6 ελεύθερες βολές και γενικά υπάρχει μια δυσανάλογη διαφορά. Όταν μία ομάδα σαν το Λαύριο βρίσκει ένα καλό τρίλεπτο για να επιβάλει το ρυθμό της να βρει κάποια σουτ και να ανοίξει την διαφορά μετά δεν είναι και πολύ εύκολο να επιστρέψεις στο ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησαν απόλυτα έδειξαν μεγαλύτερη θέληση μεγαλύτερο πάθος και κέρδισαν δίκαια».

Sportingbet.gr. To παιχνίδι αποκτά άλλο επίπεδο. Ηρθε το νέο Site (21+)!