Ολυμπιακός - Λαύριο: Ο Κάνααν... νίκησε το χρόνο με άψογο play και buzzer beater (vid)

Ο Αϊζαια Κάνααν.
Ο Αϊζάια Κάναν ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα Ολυμπιακός - Λαύριο με ένα εξαιρετικό buzzer beater.

Ο χρόνος που απέμενε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, στην αναμέτρηση Ολυμπιακός - Λαύριο, ήταν μόλις 3.4 δευτερόλεπτα.

Ο Ολυμπιακός είχε την κατοχή, με τον Ναζ Μήτρου Λονγκ να αναλαμβάνει την επαναφορά. Ο Φιλίπ Πετρούσεφ ήταν η... γέφυρα, για να πάρει πίσω την μπάλα και να την προωθήσει στον Αϊζάια Κάνααν, ο οποίος εκτέλεσε σχεδόν από τα 7.5 μέτρα.

Εύστοχο τρίποντο, το οποίο άλλαξε και το νικητή μετά από 20 αγωνιστικά λεπτά, αφού η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα προσπέρασε με το σκορ να γίνεται 44-42.