Μόνο στο Final 4 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός δεν θα συναντηθούν πριν από το Final 4 στο Κύπελλο Γυναικών. Ντέρμπι στη Θεσσαλονίκη έβγαλε η κληρωτίδα, αφού Άρης και ΠΑΟΚ θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους στη φάση των «16».

Μόνο στο Final 4 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Οι δρόμοι των «αιωνίων» δεν πρόκειται να συναντηθούν στις πρώτες φάσεις της διοργάνωσης. Ο αντίπαλος του Κυπελλούχου Ολυμπιακού στους «16», όπως θα δείτε παρακάτω, θα προκύψει από μια σειρά αγώνων ενώ ο Παναθηναϊκός θα αναμετρηθεί την Κυριακή 9 Οκτωβρίου με τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου. Το πιο δυνατό ζευγάρι βέβαια σε αυτή τη φάση θα είναι το Άρης-ΠΑΟΚ. Όσο για το Final 4 θα διεξαχθεί 24 και 26 Μαρτίου.

Αναλυτικά η κλήρωση: 

Α' Φάση - 1ος Όμιλος 
1. ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 
2. ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 
3. ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 
4. ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 
5. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 
6. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 
7. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 
8. ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 
9. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ 
10. ΑΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΠΑΛ. ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ 
11. ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. 
12. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  

1η Αγωνιστική - Κυριακή 18/09/2016 
01. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΑΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΠΑΛ. ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ 
02. ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 
03. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. 
04. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 
05. ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 
06. ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ 

2η Αγωνιστική - Κυριακή 25/09/2016 
13.ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 
14.ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 

3η Αγωνιστική - Κυριακή 02/10/2016 
15.ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 
16.ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 

Α' Φάση - 2ος Όμιλος 
1. ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937 
2. ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 
3. ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 
4. ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 
5. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 
6. ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 
7. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 
8. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ 
9. ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 
10. xxxxx 
11. ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 
12. ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ 
 
1η Αγωνιστική - Κυριακή 18/09/2016 
07.ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 
08.ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 
09.ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 
10.ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - xxxxx 
11.ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937 - ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ 
12.ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ 

2η Αγωνιστική - Κυριακή 25/09/2016 
15.ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 
16.ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 

3η Αγωνιστική - Κυριακή 02/10/2016 
19.ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 
20.ΝΙΚΗΤΗΣ Α11 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 

Β' Φάση - Κυριακή 09/10/2016 
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 
2. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 
3. ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΒΥΡΩΝΑ 
4. ΑΣ ΠΑΟΚ 
5. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 
6. ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 
7. ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 
8. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 
9. ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 
10. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 
11. ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 
12. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ 
13. ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 
14. ΝΙΚΗΤΗΣ Α18 
15. ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 
16. ΝΙΚΗΤΗΣ Α20 

21.ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΑΣ ΠΑΟΚ 
22.ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 
23.ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 - ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 
24.ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΒΥΡΩΝΑ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ 
25.ΝΙΚΗΤΗΣ Α20 - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 
26.ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 
27.ΝΙΚΗΤΗΣ Α18 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 
28.ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 

Γ' Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) - Κυριακή 18/12/2016 
29.ΝΙΚΗΤΗΣ Α25 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α23 
30.ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α27 
31.ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α24 
32.ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α28 

Δ' Φάση (Ημιτελικοί Αγώνες) - Παρασκευή 24/03/2017 
33. - 
34. - 

Μικρός Τελικός - Κυριακή 26/03/2017 
35. Ηττημένος Α31 - Ηττημένος Α31 

Τελικός - Κυριακή 26/03/2017 
36. Νικητής Α31 - Νικητής Α32   

Best of internet