Παρτιζάν - Ερυθρός Αστέρας 65-70 (pics)

Ο Ερυθρός Αστέρας επικράτησε με 65-70 της Παρτιζάν και στέφθηκε πρωταθλητής Σερβίας κλείνοντας τους τελικούς με 3-1 στις νίκες.

Ο Ερυθρός Αστέρας πανηγύρισε ένα ακόμη πρωτάθλημα στη χώρα τους αφού νίκησε την Παρτιζάν με 65-70 κι έκανε το 3-1. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι (μοιράζονται την Pionir) είχαν το προβάδισμα, ωστόσο από την δεύτερη περίοδο κι ύστερα οι παίκτες του Νίκολα Ράντονιτς έκαναν ό,τι επιθυμούσαν.

Η διαφορά έφτασε στο +11 (56-67, 35΄) και παρά την προσπάθεια της Παρτιζάν (65-67, 19'' πριν τη λήξη), ο Ερυθρός Αστέρας όμως φάνηκε ψύχραιμος από τη γραμμή των βολών και κατάφερε να νικήσει και να πάρει τον τίτλο .

Κορυφαίοι των Πρωταθλητών Σερβίας ήταν οι Μάικ Τσίρμπες (11π., 7ρ.) και Τέρενς Κίνσεϊ (15π.)

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 39-41, 48-56, 65-70