Μπλέιζερς - Μπακς 107-95 (pics & vids)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο προσπάθησε, όμως η πολύ καλή του εμφάνιση δεν ήταν αρκετή για τους Μπακς, οι οποίοι ηττήθηκαν από του Μπλέιζερς με 107-95.

Οι γηπεδούχοι πήραν από το ξεκίνημα το προβάδισμα, με την ολοκλήρωση της πρώτης περιόδου να βρίσκει το σκορ στο 27-19, και τη διαφορά να φτάνει ακόμα και στους 13 πόντους, ενώ η ανάπαυλα του πρώτου μέρους τους βρήκε τελικά στο +7(56-49).

Στην επανέναρξη, οι Μπακς κατάφεραν να προηγηθούν με 63-62 στο τρίτο δωδεκάλεπτο, όμως οι Μπλέιζερς αντέδρασαν άμεσα, παίρνοντας εκ νέου τον έλεγχο του παιχνιδιού. Το προβάδισμα για την ομάδα του Πόρτλαντ έφτασε και πάλι σε διψήφια νούμερο στην τελευταίο περίοδο, με τους Μπλέιζερς να φτάνουν τελικά στην 5η συνεχόμενη νίκη τους, με τελικό σκορ 107-95.

Ο Γιάννης αγωνίστηκε για 36 λεπτά, έχοντας για ακόμα μία φορά πού καλή παρουσία, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με 19 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 38 λεπτά συμμετοχής, με τον Γκρεγκ Μονρό να σημειώνει άλλους 21 πόντους, μαζεύοντας και 8 ριμπάουντ.

Για τους νικητές, ο ΜακΚόλουμ σημείωσε 30 πόντους, ενώ ο Λίλαρντ πέτυχε νταμλ-νταμπλ με 14 πόντους και 12 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-19, 56-49, 79-73, 107-95