Σφαιρόπουλος: «Παίξαμε αρκετά καλά για το χρονικό σημείο που είμαστε»

Κωνσταντίνος Μελάγιες
Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος έμεινε πολύ ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του στο ματς με τη Γαλατάσαραϊ.

Ο προπονητής του Ολυμπιακού μετά τη νίκη επί της Γαλατάσαραϊ ανέφερε, «Είχαμε ένα καλό τεστ με μία ομάδα αρκετά σκληρή. Μετά το πρώτο ημίχρονο βρήκαμε καλύτερο ρυθμό επιθετικά κυρίως από την άμυνά μας. Η τρίτη περίοδος ήταν αυτή που έκανε τη διαφορά. Πιστεύω όμως και στο πρώτο ημίχρονο είχαμε σταθερά καλή άμυνα, βρήκαμε ελεύθερα σουτ τα οποία δεν μπήκαν. Αν είχαμε βάλει 7-8 ανενόχλητα σουτ η εικόνα θα ήταν διαφορετική και στο πρώτο ημίχρονο.

Λεγανιές – Ατλέτικο Μαδρίτης με επιστροφή στοιχήματος*, αν ο Γκριεζμάν σκοράρει το πρώτο γκολ. *Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις (21+).

Η προσπάθεια των παικτών στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμη καλύτερη. Καλύτερες συνεργασίες στην άμυνα, καλύτερες επιλογές στην επίθεση, διαβάσαμε καλύτερα το παιχνίδι και παίξαμε αρκετά καλά για το σημείο της σεζόν που είμαστε».