Καβαλίερς -Σέλτικς 108-111

Οι Σέλτικς δεν πεθαίνουν! Ο Μπράντλεϊ πήρε το τελευταίο σουτ, ευστόχησε και έδωσε στους Σέλτικς τη νίκη με 111-108, μειώνοντας τη σειρά σε 2-1.

Μοναδικές Στοιχηματικές Αποδόσεις, Άμεσες Αναλήψεις & Η Καλύτερη Εξυπηρέτηση (21+)!

Σε ένα συναρπαστικό ματς, οι Σέλτικς κατάφεραν και πήραν τη νίκη μέσα στο Κλίβελαντ, με 111-108 κόντρα στους Καβαλίερς, αποδεικνύοντας ότι θαύματα συμβαίνουν ακόμη και στις μέρες μας.

Στα 30'' από το τέλος ο Γερέμπκο σημειώνει δίποντο, κάνει το 108-106 και απαντάει στον Τζέι Αρ Σμιθ που στο προηγούμενο σουτ του είχε φέρει το ματς στα ίσια.

Ο Ίρβινγκ όμως 10'' από το τέλος έφερε και πάλι το ματς στα ίσια κάνοντας το 108-108. Η τελευταία επίθεση ήταν για την ομάδα της Βοστώνης, η μπάλα πήγε στα χέρια του Μπράντλεϊ και το τρίποντό του βρήκε στόχο για να δώσει μια τεράστια νίκη στους Σέλτικς!

Όσον αφορά το ματς, οι «Καβς» ξεκίνησαν εντυπωσιακά με την πρώτη περίοδο να λήγει με το επί μέρους σκορ να είναι στο 35-24, ενώ συνέχισαν έτσι και στο δεύτερο 12λεπτο.

Από εκεί και πέρα όμως οι φιλοξενούμενοι δεν έδειξαν ότι είναι διατεθειμένοι να παραιτηθούν και με τους Σμαρτ (27 πόντοι) - Μπράντλεϊ (20 π.) έφτασαν στη νίκη. Σημαντική κι η παρουσία του Όλινικ που πρόσθεσε 15 πόντους, ενώ ο Χόρφορντ έβαλε 16 κι ο Κράουντερ 14.

Για τους πρωταθλητές, ο Λαβ έβαλε 28 κι ο Ίρβινγκ 29, ενώ ο Τζέιμς ήταν άφαντος σημειώνοντας μόλις 11 πόντους. Ο Τριστάν Τόμπσον από την άλλη, έκανε double-double με 18 πόντους και 13 ριμπάουντ αλλά δεν μπόρεσε να αλλάξει κάτι.

Τα δωδεκάλεπτα: 35-24,31-26,21-32,21-29