«Έκλεισε» εισιτήριο για τον τελικό η Μπάνβιτ! (vid)

Νίκος Καρφής

Η Μπάνβιτ νίκησε με 83-74 την Μονακό, κάνοντας ένα σπουδαίο δεύτερο ημίχρονο και πέρασε στον τελικό του Basketball Champions League.

Ο σύλλογος απο την Τουρκία έγινε η πρώτη ομάδα που τσέκαρε το εισιτήριο για τον τελικό του Basketball Champions League, αφού επιβλήθηκε με 83-74 της Μονακό.

Οι Μονεγάσκοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους αντιπάλους τους στην αρχή του αγώνα, αφού το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με 14-23 υπέρ τους.

Καθημερινά ειδικά στοιχήματα στη Novibet (21+).

Στην τρίτη περίοδος η Μπάνβιτ πήρε τα ηνία του αγώνα και με ένα επιμέρους σκορ 18-8, πέρασε μπροστά με 55-53.

Η κατάσταση δεν άλλαξε στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τους Τούρκους να φτάνουν στο τελικό 83-74.

Για τους νικητές ξεχώρισε ο Θίοντορ με 21 πόντους, 11 ασίστ, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους σπουδαίο ματς έκανε ο Σούλερ με 20.