Λάσο: «Πρέπει να αντιδράσουμε»

Ο Πάμπλο Λάσο, τόνισε πως αυτά συμβαίνουν στα πλέι οφ μετά το 1-1 της Νταρουσάφακα και υπογράμμισε πως η Ρεάλ πρέπει να αντιδράσει.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Καταρχάς συγχαρητήρια στην Νταρουσάφακα για τη νίκη της. Το παιχνίδι είχε αρκετά κοινά με το πρώτο ματς, ασχέτως αν νικήσαμε. Ξεκινήσαμε όντας πίσω στο σκορ και μετά προηγηθήκαμε. Μετά το δεύτερο ημίχρονο τα πήγαμε καλά, ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά δεν λειτουργήσαμε και στο τέταρτο δεκάλεπτο. Έπρεπε να παρουσιαστούμε βελτιωμένοι σε σχέση με το πρώτο ματς, αλλά δεν τα καταφέραμε. Είχαμε άσχημα ποσοστά στην επίθεση. Είχαμε 9/30 τρίποντα, ενώ χάσαμε και εννιά βολές. Είμαστε όμως στα playoffs και αυτά συμβαίνουν. Η Νταρουσάφακα είναι μία από τις καλύτερες ομάδες της Ευρώπης. Πρέπει να προχωρήσουμε και να αντιδράσουμε».

Οι μεγαλύτεροι αγώνες στην Sportingbet. Παίξε νόμιμα με πριμ 5% στο Tσέλσι - Τότεναμ (21+).