Καβαλίερς – Σπερς 115-118

Τεράστια νίκη στην παράταση (107-107 κανονική διάρκεια) για τους Σπερς μέσα στην έδρα των Καβαλίερς με 118-115.

Οι Καβαλίερς υποδέχτηκαν τους Σπερς, σε ένα ματς που η ομάδα του Σαν Αντόνιο δεν... σεβάστηκε τη φιλοξενία.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά το ματς κι η πρώτη περίοδος έκλεισε με το σκορ να είναι 33-22 υπέρ τους.

Από εκεί και πέρα, οι παίκτες του Πόποβιτς άρχισαν να ξυπνάνε και πήραν το δεύτερο 12λεπτο με επί μέρους σκορ 25-35.

Στη συνέχεια, οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και με το σκορ να είναι 34'' από το τέλος 107-104 για τους Σπερς, ο Λεμπρόν με τρίποντο έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί, τα «σπιρούνια» δεν αστειεύτηκαν και έφτασαν στην 34η νίκη τους! Οι Καβαλίερς από την άλλη, έπεσαν στο 30-12.

Μυθική εμφάνιση από τον Λέοναρντ με 41 πόντους, ενώ Λεμπρόν και Ίρβινγκ σημείωσαν από 29.

Τα δωδεκάλεπτα: 33-22,25-35,31-27,18-23,8-11