Ουόριορς - Ρόκετς 127-132 (vids)

Μετά από δύο παρατάσεις, οι Ουόριορς ηττήθηκαν από τους Ρόκετς με 132-127 κι έφτασαν στο τρίτο αρνητικό τους αποτέλεσμα στο ΝΒΑ. Triple double ο Χάρντεν.

Οι Ουόριορς το πάλεψαν, ωστόσο, μετά από δύο παρατάσεις παρέδωσαν ψυχή και σώμα και τελικώς ηττήθηκαν από τους Ρόκετς με 132-127.

Οι «πολεμιστές» κυνηγούσαν στο σκορ την ομάδα του Χιούστον και στην τέταρτη περίοδο ο Ντουράντ με 2/2 βολές έστειλε το ματς στην πρώτη παράταση. Εκεί πήραν ένα μικρό προβάδισμα (119-115), ο Ντέκερ έφτασε στο 123-121 και ο Τόμσον έστειλε τον αγώνα στη δεύτερη παράταση (123-123). Εκεί, Χάρντεν, Γκόρντον και Αρίζα τελείωσαν το ματς και πήραν μια σημαντική νίκη (132-127).

Από τους νικητές, ο Χάρντεν έφτασε σε triple double με 29 πόντους, 15 ριμπάουντ και 13 ασίστ, ο Άντερσον σταμάτησε στους 29 πόντους και ο Γκόρντον στους 23.

Από τους Ουόριορς, ο Ντουράντ ήταν σαρωτικός με 39 πόντους, 13 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ο Κάρι πέτυχε 28 πόντους (3 ριμπάουντ, 5 ασίστ) και ο Γκριν 20 (15 ριμπάουντ, 9 ασίστ).