Παρί Σεν Ζερμέν - Ντόρτμουντ: O Χούμελς... πάγωσε το «Παρκ ντε Πρενς» και έφερε την Μπορούσια πιο κοντά στον τελικό (vid)

Xoymels

Η Ντόρτμουντ άνοιξε το σκορ στο 50ο λεπτό της ρεβάνς με την Παρί Σεν Ζερμέν, με σκόρερ τον Ματς Χούμελς και έκανε βήμα πρόκρισης στον τελικό του Champions League.

Ο ηγέτης της Ντόρτμουντ έφερε την Μπορούσια ένα βήμα πιο κοντά στο μεγάλο τελικό του Champions League στο «Γουέμπλεϊ»! Στο 50ο λεπτό ο Μπραντ εκτέλεσε κόρνερ, ο Ματς Χούμελς σηκώθηκε μόνος του στον αέρα και με κεφαλιά έκανε το 1-0 κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν, με το «Παρκ ντε Πρενς» να... παγώνει.

Ο 35χρονος Γερμανός κεντρικός αμυντικός έδωσε προβάδισμα δυο γκολ στην ομάδα του, η οποία είχε νικήσει στο πρώτο ματς στην έδρα της με 1-0. Σε 38 εμφανίσεις την τρέχουσα σεζόν ο Χούμελς έχει τέσσερα γκολ και μια ασίστ.