Ανδρεόπουλος: «Ο αντίπαλος έπαιξε έξυπνα και μας προκάλεσε εκνευρισμό»

Οι δηλώσεις του προπονητή του Παναθηναϊκού Δημήτρη Ανδρεόπουλου μετά από την ήττα στον 1ο ημιτελικό.

Για τα δυο πρόσωπα του Παναθηναϊκού στον 1ο ημιτελικό της Volley League με τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ μίλησε ο τεχνικός της ομάδας Δημήτρης Ανδρεόπουλος.

Ο έμπειρος τεχνικός μετά από την ήττα με 3-2 σετ από τον ΠΑΟΚ σημείωσε: «Ξεκινήσαμε τον αγώνα καλά είχαμε καλό ρυθμό και πιάσαμε καλή απόδοση. Μετά το δεύτερο σετ πιστέψαμε ότι θα κερδίζαμε όμως δεν τα καταφέραμε.

Αποπροσανατολιστήκαμε, ο αντίπαλος άρχισε να παίζει έξυπνα και όλο αυτό μας δημιούργησε τεράστιο εκνευρισμό που έφερε λάθη. Παρόλα αυτά πλέον κοιτάμε μόνο το ματς της Παρασκευής που είναι ένας διαφορετικός αγώνας και θέλουμε να ισοφαρίσουμε.

Πρόκειται για μια δύσκολη σειρά ημιτελικών και οι παίκτες του ΠΑΟΚ έχουν τον σεβασμό μας καθώς είναι σπουδαίοι Έλληνες παίκτες».