Το πρόγραμμα και οι διαιτητές σε playoffs και play out
10% επιστροφή στις απώλειες στον αγώνα Ζαλγκίρις - Ολυμπιακός! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α΄ ΦΑΣΗΣ ΠΛΕΙ ΟΦ 1-4- Α & Β ΑΓΩΝΕΣ
Τετάρτη 25 Απριλίου 2018
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena 17.00 (EΡT2): ΠΑΟΚ - ΑΟ Φοίνικας Σύρου
Διαιτητές: Θεμελής, Αβραμίδης, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επόπτες: Τοσουνίδης, Δρανίτσας, Γραμματεία: Καρακούλια.
Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη Ρέντη 19.00 (ΕΡΤ Play Web TV): Ολυμπιακός - ΑΟΠ Κηφισιάς
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Κουτσούλας, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Πατεράκης, Διαμαντής, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.
Παρασκευή 27 Απριλίου 2018
Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη Ρέντη 17.00 (EΡT2): Ολυμπιακός - ΑΟΠ Κηφισιάς
Διαιτητές: Δεληκωστίδης, Ονόπας, Παρατηρητής: Βασιλειάδης, Επόπτες: Βαρατάσης, Κατσιάρας, Γραμματεία: Μπίτσικα.
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena 19.00 (ΕΡΤ Play Web TV): ΠΑΟΚ - ΑΟ Φοίνικας Σύρου
Διαιτητές: Παπαδογούλας, Βασιλειάδης, Παρατηρητής: Βανδώρος, Επόπτες: Γιώγιου, Δρανίτσας, Γραμματεία: Παπαδοπούλου Σ.
5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ
Πέμπτη 26 Απριλίου 2018
Γυμναστήριο Αιγινίου 20.00: Νίκη Αιγινίου - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Παπαδογούλας, Παρατηρητής: Αντωνούλης, Επόπτες: Σαρακινίδης, Χριστοφορίδης, Γραμματεία: Ψάρρα.
Πρόγραμμα Play Off 1-8, Play Off 1-4
Play off 1-8 (πρόκριση στις 2 νίκες)
Τρίτη 27 Μαρτίου 2018
1ος Αγώνας
Μελίνα Μερκούρη Ρέντη 16.30 (ΕΡΤ2): Ολυμπιακός - Παμβοχαϊκός 3-0 (25-19, 25-20, 25-14) (νίκες: 1-0)
Μ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2018
1ος Αγώνας
Γυμναστήριο Μίκρας 18.00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΑΟΠ Κηφισιάς 0-3 (20-25, 24-26, 16-25) (νίκες: 0-1)
Γυμναστήριο Ερμούπολης 19.00: ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 3-2(25-27, 25-19, 23-25, 25-20, 15-11) (νίκες: 1-0)
Μεγάλη Πέμπτη 5 Απριλίου 2018
1ος Αγώνας
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena 16.30: ΠΑΟΚ - Εθνικός Πειραιώς 3-0 (25-19, 25-22, 25-14) (νίκες: 1-0)
Πέμπτη 12 Απριλίου 2018
2ος Αγώνας
19.00: Ηρακλής Χαλκίδας - Φοίνικας Σύρου 1-3 (18-25, 23-25, 26-24, 20-25) (νίκες: 0-2)
19.00: ΑΟΠ Κηφισιάς - Ηρακλής Πετ. 2015 3-0 (25-21, 25-20, 25-23) (νίκες: 2-0)
16.30 (ΕΡΤ2): Εθνικός Πειραιώς - ΠΑΟΚ 1-3 (25-23, 24-26, 22-25, 21-25) (νίκες: 0-2)
Σάββατο 14 Απριλίου 2018
2ος Αγώνας
17.00 (ΕΡΤ2): Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός 1-3 (21-25, 25-23, 21-25, 21-25) (νίκες: 0-2)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ Play Off 1-4 (διπλοί αγώνες με κενό μιας ημέρας)
(Η πρόκριση κρίνεται στις 3 νίκες)
1ος Αγώνας:
Τετάρτη 25 Απριλίου 2018
17.00: ΠΑΟΚ - Φοίνικας Σύρου
19.00: Ολυμπιακός - ΑΟΠ Κηφισιάς
2ος Αγώνας:
Παρασκευή 25 Απριλίου 2018
17.00: Ολυμπιακός - ΑΟΠ Κηφισιάς
19.00: ΠΑΟΚ - Φοίνικας Σύρου
3ος Αγώνας:
Δευτέρα 30 Απριλίου 2018
Νικητής 4-5 – Νικητής 1-8
Νικητής 3-6 – Νικητής 2-7
4ος Αγώνας: (Αν χρειαστεί)
Τετάρτη 2 Μαΐου 2018
Νικητής 4-5 – Νικητής 1-8
Νικητής 3-6 – Νικητής 2-7
5ος Αγώνας (Αν χρειαστεί)
Παρασκευή 4 Μαΐου 2018
Νικητής 1-8 – Νικητής 4-5
Νικητής 2-7 – Νικητής 3-6
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ PLAY OUT (9-11 θέσεις):
1η αγωνιστική: Γυμναστήριο Αιγινίου 19.00: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3 (25-23, 23-25, 23-25, 18-25)
2η Αγωνιστική: Τετάρτη 11 Απριλίου, 20.30: Παναθηναϊκός – Νίκη Αιγινίου 2-3 (25-22, 25-20, 20-25, 23-25, 11-15)
3η Αγωνιστική: Κυριακή 15 Απριλίου, 17.00: Εθνικός Αλεξ. - Παναθηναϊκός 2-3 (22-25, 25-23, 25-14, 20-25, 07-15)
4η Αγωνιστική: Τετάρτη 18 Απριλίου, 19.00: Εθνικός Αλεξ. – Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-22, 25-21, 25-23)
5η Αγωνιστική: Πέμπτη 26 Απριλίου, 20.00: Νίκη Αιγινίου - Παναθηναϊκός
6η Αγωνιστική: Δευτέρα 30 Απριλίου Παναθηναϊκός – Εθνικός Αλ.