Tέσσερα στα τέσσερα ή επιστροφή στην κορυφή

Gazzetta team
Tέσσερα στα τέσσερα ή επιστροφή στην κορυφή

bet365

Με τον Ολυμπιακό να είναι το φαβορί, τον ΠΑΟΚ να παλεύει για το τέσσερα στα τέσσερα και τον Παναθηναϊκό να έχει πετύχει ήδη μια νίκη που είναι η συμμετοχή του στο πρωτάθλημα, ανοίγει σήμερα η αυλαία της Volleyleague Ανδρών.

Μπορεί να πέρασε από χίλια κύματα, κάποιες ομάδες να βρέθηκαν μια ανάσα από το να μην κατέβουν καν στο πρωτάθλημα, ωστόσο τελικά η φετινή Volleyleague όχι απλά θα αρχίσει κανονικά, αλλά και χωρίς απώλειες. Οι Παναθηναϊκός κυρίως και Παναχαϊκή εν συνεχεία κατάφεραν να ξεπεράσουν τα προβλήματα και θα κατέβουν κανονικά, ενώ τα φαβορί παραμένουν δύο.

Αρχικά ο Ολυμπιακός που με τις μεταγραφικές του κινήσεις δείχνει πόσο θέλει να επιστρέψει στην κορυφή, αλλά φυσικά και ο ΠΑΟΚ που τα τελευταία τρία χρόνια ξέρει καλύτερα από τον καθένα πως κερδίζεται το πρωτάθλημα. Από τις υπόλοιπες ο Φοίνικας θα παλέψει για κάτι καλύτερο από την τετράδα, ενώ σταθερές αξίες είναι πλέον οι Παμβοχαϊκός και Εθνικός Αλεξανδρούπολης με τον Ηρακλή να ψάχνει να βρει την χαμένη του αίγλη.

Παρακάτω είτε τα ρόστερ των 12 ομάδων του φετινού πρωταθλήματος.

1.Π.Α.Ο.Κ. 2017-18
ΦΑΝ.ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΘΝIKOTHRAΓΕΝΝΗΣΗΥΨΟΣΘΕΣΗΟΜΑΔΑ 2016-17
2.Γιάννης ΠαντακίδηςΕλλάδα5/2/19851.97ΚεντρικόςΠΑΟΚ
4.Δημήτρης ΚωνσταντινίδηςΕλλάδα5/8/19931.88ΛίμπεροΠΑΟΚ
5.Θάνος ΤερζήςΕλλάδα17/3/19791.93ΠασαδόροςΠΑΟΚ
6.Θάνος ΠαπαδημητρίουΕλλάδα4/8/19831.84ΛίμπεροΓΑΣ Παμβοχαϊκός
8.Χαράλαμπος ΣακόγλουΕλλάδα1/7/19901.93ΔιαγώνιοςΠΑΟΚ
9.Σωτήρης ΣωτηρίουΕλλάδα20/4/19861.98ΑκραίοςΠΑΟΚ
10.Νίκος ΠαπαγγελόπουλοςΕλλάδα17/11/19882.02ΚεντρικόςΑΟΠ Κηφισιάς
11.Εrnardo GomezΒενεζουέλα30/7/19821.97ΔιαγώνιοςΠΑΟΚ
13.Γιάννης ΤακουρίδηςΕλλάδα24/5/19881.98ΚεντρικόςΠΑΟΚ
14.Παναγιώτης ΠελεκούδαςΕλλάδα8/11/19892.00ΚεντρικόςΓΑΣ Παμβοχαϊκός
15.Παναγιώτης ΠαπαδόπουλοςΕλλάδα30/4/19921.98ΑκραίοςΠΑΟΚ
16.Μatthias ValkiersΒέλγιο8/4/19901.94ΠασαδόροςZalau (Ρουμανία)
17.Alejander ShafranovichΙσραήλ2/4/19831.94ΑκραίοςΠΑΟΚ
18.Gion Ramon Renaldo MartinezΟλλανδία12/9/19901.97ΑκραίοςBelediyespor (Τουρκία)
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Χόρχε Ελγκέτα (Αργεντινή)
Β΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Φρέντι Μπρουκς (Κούβα)
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ: Στέφανος Μανιώτης
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Αυτοσμίδης Δημήτρης, Χατζής Κωνσταντίνος
ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ: Λάμπρος Δάνας
ΓΙΑΤΡΟΣ: Ευθύμιος Λευκαδίτης, Νικηφόρος Διονύσιος
ΤΙΜ ΜΑΝΑΤΖΕΡ: Δημήτρης Δημητρακόπουλος
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ: Κοσμάς Καζίας
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΥΠΟΥ: Θοδωρής Αλεπίδης
ΕΦΥΓΑΝ: Βλάντ Πέτκοβιτς (Π- Σερβία), Δημήτρης Γκαράς (Λ), Σάσα Στάροβιτς (Δ – Σερβία), Ανδρέας Ανδρεάδης (Κ), Νίκος Σμαραγδής (Κ), Άμαραλ Ντάντε (Α – Βραζιλία)






2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. 2017-18
ΦΑΝ.ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΘΝΓΕΝΝΗΣΗΥΨΟΣΘΕΣΗΟΜΑΔΑ 2016-17
1.Κώστας ΧριστοφιδέληςΕλλάδα26/6/19771.95ΑκραίοςΑΟΠ Κηφισιάς
2.Γιάννης ΡουμελιωτάκηςΕλλάδα25/6/19891.88ΑκραίοςΟλυμπιακός ΣΦΠ
3.Νίκος ΖουπάνηςΕλλάδα18/3/19892.02ΔιαγώνιοςΟλυμπιακός ΣΦΠ
4.Mikko OivanenΦινλανδία26/5/19861.98ΔιαγώνιοςHurrikaani (Φινλανδία)
5.Κώστας ΣτιβαχτήςΕλλάδα22/5/19801.86ΠασαδόροςΟλυμπιακός ΣΦΠ
6.Γιώργος ΣτεφάνουΕλλάδα12/1/19811.88ΛίμπεροΟλυμπιακός
7.Γιώργος ΠετρέαςΕλλάδα19/11/19862.02ΚεντρικόςAC Ajaccio (Γαλλία)
8.Μάρκους ΜπέμεΓερμανία25/8/19852.11ΚεντρικόςCuprum Lubin (Πολωνία)
9.Θεολόγος ΔαρίδηςΕλλάδα18/7/19911.77ΛίμπεροΠαναθηναϊκός ΑΟ
10.Ανδρέας ΑνδρεάδηςΕλλάδα14/1/19812.03ΚεντρικόςΠΑΟΚ
11.Φαμπιάν ΝτρίζγκαΠολωνία3/1/19901.96ΠασαδόροςResovia Rzeszow(Πολωνία)
14.Παρασκευάς ΤσέλιοςΕλλάδα26/7/19972.07ΚεντρικόςΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης
15.Τόντορ ΑλεξίεφΒουλγαρία21/4/19832.04ΑκραίοςBolivar(Αργεντινή)
18.Γερόεν ΡαουβερντίνκΟλλανδία13/9/19852.00ΑκραίοςZiraat (Τουρκία)
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Μπενίτεζ Φερνάντο Μουνιόθ (Ισπανία)
Β΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Αντώνης Βουρδέρης
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ: Γιάννης Γεωργιάδης
ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ: Κυριάκος Μουτεσίδης
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Γιώργος Παπαγεωργίου
ΓΙΑΤΡΟΣ: Γιώργος Τσικούρης
ΤΙΜ ΜΑΝΑΤΖΕΡ: Νίκος Μαντούβαλος
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ: Σπύρος Μπλέτσας
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΥΠΟΥ: Χριστίνα Τσιλιγκίρη
ΕΦΥΓΑΝ: Τζάστιν Νταφ (Κ – Καναδάς), Ντίμα Φιλίποφ (Π), Μενέλαος Κοκκινάκης (Α), Ανδρέας Φράγκος (Α), Κόνραντ Γκούζντα (Λ), Άθος Κόστα (Κ – Βραζιλία), Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Κ), Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Δ – Κολομβία), Κονσταντίν Τσούπκοβιτς ( Α –Σερβία)








3.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 2017-18
ΦΑΝ.ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΘΝΓΕΝΝΗΣΗΥΨΟΣΘΕΣΗΟΜΑΔΑ 2016-17
2.Silbernagel DrakeΗΠΑ25/7/19942.03ΚεντρικόςCanyon Un. (ΗΠΑ)
3.Νίκος ΒασιλακόπουλοςΕλλάδα27/8/19991.94ΚεντρικόςΠαναθηναϊκός ΑΟ
5.Γιώργος ΔρογκάρηςΕλλάδα16/5/19911.90ΠασαδόροςΑΠΣ Κύζικος
6.Θεοφάνης ΡουσόπουλοςΕλλάδα21/7/20001.90ΠασαδόροςΠαναθηναϊκός ΑΟ
7.Αλέξανδρος ΚεχαγιάςΕλλάδα2/3/20001.83ΛίμπεροΠαναθηναϊκός ΑΟ
8.Νίκος ΚουμιώτηςΕλλάδα2/8/19901.87ΑκραίοςΑΟ Φοίνικας Σύρου
10.Κόνραντ ΓκούζνταΕλλάδα25/9/19901.85ΛίμπεροΟλυμπιακός ΣΦΠ
11.Χρίστος ΜπέλοςΕλλάδα29/6/19801.97ΔιαγώνιοςΠαναθηναϊκός ΑΟ
13.Χαράλαμπος ΑνδρεόπουλοςΕλλάδα23/1/20011.93ΑκραίοςΠαναθηναϊκός ΑΟ
14.Σωτήρης ΠανταλέωνΕλλάδα21/6/1980 2.02ΚεντρικόςΠαναθηναϊκός ΑΟ
16.Bolzani Wellington SilvaΒραζιλία22/6/1995 1.94ΑκραίοςHapoel Jer. (Ισραήλ)
17.Δημήτρης ΠαλαιολόγοςΕλλάδα24/4/20001.92ΔιαγώνιοςΠαναθηναϊκός ΑΟ
20.Ensing EricΗΠΑ1/1/19962.03ΑκραίοςLong Beach (ΗΠΑ)
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Δημήτρης Ανδρεόπουλος
Β΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Δημήτρης Μαρκάκης
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ: Δημήτρης Μαρκάκης
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Απόστολος Σταφυλοπάτης
ΤΙΜ ΜΑΝΑΤΖΕΡ: Γιώργος Αλεξανδρής
ΕΦΥΓΑΝ: Θάνος Μαρούλης (Π), Οσνιέλ Μελγκαρέχο (Α –Κούβα), Δημήτρης Χαραλαμπίδης (Κ), Ίωνας Ρεζκ (Π), Θωμάς Δημητριάδης (Α), Λάζαρ Τσίροβιτς (Α – Σερβία), Γιώργος Σύρος (Λ), Θεολόγος Δαρίδης (Λ), Χοσέ Λουίς Γκονζάλες (Δ – Αργεντινή), Βίκτορ Ρανγκέλ (Κ – Βραζιλία), Πέτρος Κάλας (Α)







4.Γ.Α.Σ.ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ 2017-18
ΦΑΝ.ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑΓΕΝΝΗΣΗΥΨΟΣΘΕΣΗΟΜΑΔΑ 2016-17
1.Νίκος ΚαρατζάςΕλλάδα13/4/19982.00ΚεντρικόςΑΟΠ Κηφισιάς
2.Δημήτρης ΓκαράςΕλλάδα12/11/19851.85ΛίμπεροΠΑΟΚ
3.Weinskircher Kookalani TrevorΗΠΑ27/6/19942.02ΑκραίοςLewis University (ΗΠΑ)
4.Gradstone JuniorΒραζιλία28/2/19972.06ΚεντρικόςMonte Christo (Βραζιλία)
5.Φροίξος ΚωτσάκηςΕλλάδα1/5/19991.90ΑκραίοςΚαλαμάτα 80
6.Άγγελος ΓεωργίουΕλλάδα4/2/19991.85ΠασαδόροςΓΑΣ Παμβοχαϊκός
7.Δημήτρης ΝανόπουλοςΕλλάδα20/2/20001.90ΑκραίοςΓΑΣ Παμβοχαϊκός
8.Θεόδωρος ΒουλκίδηςΕλλάδα30/3/19962.00ΚεντρικόςΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
10.Ανέστης ΔαλακούραςΕλλάδα18/6/19931.95ΑκραίοςPosojilnica (Αυστρία)
12.Μιχάλης ΣαρικεΐσογλουΕλλάδα28/4/19831.93ΑκραίοςΑΠΣ Κύζικος
13.Perini Ricardo De AvizΒραζιλία18/1/19841.87ΠασαδόροςMaccabi Tel Aviv (Ισραήλ)
14.Νίκος ΠαλέντζαςΕλλάδα6/4/19911.98ΔιαγώνιοςΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Κώστας Δεληκώστας
Β΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Χρήστος Βαρδής
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ: Βίκυ Νεντή
ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ: Τάσος Μάρας
ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΡΙΑ: Μιχαέλα Μαυροειδή
ΓΙΑΤΡΟΣ: Γιάννης Ντέρος
ΤΙΜ ΜΑΝΑΤΖΕΡ: Γιάννης Σταμπεδάκης
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ: Φώτης Κωνσταντόπουλος
ΕΦΥΓΑΝ: Κρίστιαν Σμίθ (Π – ΗΠΑ), Γιάννης Σκαρλατίδης (Π), Θάνος Παπαδημητρίου (Λ), Μπο Γκράχαμ (Κ – Αυστραλία), Νίκος Αγγελόπουλος (Π – Α), Γκρέγκορι Πέτι (Α – ΗΠΑ), Θανάσης Παπάζογλου (Κ), Θεόδωρος Ιωαννίδης (Α), Παναγιώτης Πελεκούδας (Κ), Αινείας Τζελάτι (Δ), Ενρίκε Μπατατζίμ (Α – Βραζιλία)







5.Α.Ο.Π.ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2017-18
ΦΑΝ.ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑΓΕΝΝΗΣΗΥΨΟΣΘΕΣΗΟΜΑΔΑ 2016-17
1.Δημήτρης ΝικολάκηςΕλλάδα28/1/19801.81ΠασαδόροςΑΟΠ Κηφισιάς
2.Γιάννης ΛιβαθηνόςΕλλάδα19/4/19771.83ΠασαδόροςΠαναχαϊκή Πετ. 2013
3.Mikolaj SarneckiΠολωνία29/07/19872.01ΔιαγώνιοςVolley Menen (Βέλγιο)
4.Γιώργος ΚάπελαςΕλλάδα26/9/19721.86ΛίμπεροΑΟΠ Κηφισιάς
5.Taylor HuntΚαναδάς29/12/19881.95ΑκραίοςPhitsanulok (Ταϊλάνδη)
6.Igor Soares De SousaΒραζιλία26/8/19901.88ΑκραίοςΑΠΣ Κύζικος
7.Γιώργος ΜανίκαςΕλλάδα3/10/19961.98ΔιαγώνιοςΑΟΝΣ Μίλων
8.Γιάννης ΠαπαδόπουλοςΕλλάδα21/10/19931.92ΑκραίοςΑΟΠ Κηφισιάς
9.Στέφανος ΧριστοδουλάκηςΕλλάδα9/12/19881.81ΛίμπεροΑΟΝ Αργυρούπολης
10.Νίκος ΜελλέςΕλλάδα20/1/19952.00ΚεντρικόςΔΑΣ Δραπετσώνα
13.Νίκος ΓαβριήλΕλλάδα30/5/19981.88ΠασαδόροςΑΟΠ Κηφισιάς
14.Δημήτρης ΣουλτανόπουλοςΕλλάδα3/9/19812.01ΚεντρικόςΟλυμπιακός ΣΦΠ
15.Hepburn ShonariΜπαχάμες19/5/19932.02ΚεντρικόςΑΠΣ Κύζικος
17.Αλέξανδρος ΔανιήλΕλλάδα9/6/19991.91ΑκραίοςΑΟΠ Κηφισιάς
18.Νικήτας ΕφραιμίδηςΕλλάδα11/2/19891.92ΛίμπεροΑΟΠ Κηφισιάς
19.Χρίστος ΟικονομόπουλοςΕλλάδα19/2/19991.88ΑκραίοςΑΟΠ Κηφισιάς
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Κώστας Αρσενιάδης
Β΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Χρήστος Δημητρουλάκος
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ: Χρήστος Δημητρουλάκος
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Μαρίνος Κοσμάς
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ: Δημήτρης Παπαδόπουλος
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΥΠΟΥ: Νίκος Καραβάσιος
ΕΦΥΓΑΝ: Κώστας Χριστοφιδέλης (Α), Βαγγέλης Μουρούτης (Κ), Ζλάτκο Πούλκο (Α – Σλοβενία), Νίκος Παπαγγελόπουλος (Κ), Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Δ – Βουλγαρία), Κώστας Ταμπουρατζής (Λ),Ηλίας Λάππας (Α), Σπύρος Βελούδης (Λ), Νίκος Γιωτάκης (Α)








6.Α.Ο.ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ 2017-18
ΦΑΝ.ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑΓΕΝΝΗΣΗΥΨΟΣΘΕΣΗΟΜΑΔΑ 2016-17
1.Χρήστος ΣτεφανίδηςΕλλάδα918/1/19931.88ΑκραίοςΠαναθηναϊκός ΑΟ
2.Αλέξανδρος ΧήραςΕλλάδα28/5/19881.91ΚεντρικόςΗρακλής Πετ. 2015
3.Θάνος ΜαρούληςΕλλάδα9/7/19881.98ΠασαδόροςΑΟ Φοίνικας Σύρου
6.Karel LinzΤσεχία20/4/19862.00ΑκραίοςZalau (Ρουμανία)
7.Κωνσταντίνος ΚογκαλίδηςΕλλάδα29/5/19951.85ΛίμπεροΔΑΣ Δραπετσώνα
8.Θεοδόσης ΗλίαςΕλλάδα20/5/19951.90ΠασαδόροςΗρακλής Πετ. 2015
10.Δημήτρης ΖήσηςΕλλάδα2/4/19941.83ΛίμπεροΑΟ Φοίνικας Σύρου
11.Bojan YordanovΒουλγαρία12/3/19831.97ΔιαγώνιοςΑΟΠ Κηφισιάς
12.Fran PeterlinΚροατία15/8/19931.98ΑκραίοςTV Schonenwerd (Ελβετία)
14.Γιώργος ΠεντίδηςΕλλάδα15/12/19932.05ΚεντρικόςΑΟ Ορεστιάδας
18.Αναστάσιος ΣταυρακάκηςΕλλάδα12/7/19961.84Ακραίος-ΛίμπεροΑΣ Ελπίς
19.Άλβι ΣούρδιΕλλάδα3/8/19951.86ΑκραίοςΑΟ Φοίνικας Σύρου
20.Τάσος ΓάτσηςΕλλάδα14/3/19911.96ΚεντρικόςΗρακλής Πετ. 2015
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Σάσα Στεφάνοβιτς (Σερβία)
Β΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Σταύρος Μαραγκός
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ: Άννα Μουστάκα
ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ: Zeljko Obradovic (Σερβία)
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Κώστας Μπογιατζόπουλος
ΓΙΑΤΡΟΣ: Νίκος Χαχαδάκης
ΤΙΜ ΜΑΝΑΤΖΕΡ: Δημήτρης Αρβανίτης
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ: Αντώνης Ζακκαίος
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΥΠΟΥ: Σταύρος Μαυράκης
ΕΦΥΓΑΝ: Μανώλης Δημητριάδης (Π), Γιάννης Μάρκου (Α), Νίκος Κουμιώτης (Α-Λ), Μίλια Μρντακ (Δ – Σερβία), Δημήτρης Εφραιμίδης (Α), Χρίστος Παπαδόπουλος (Κ), Ρεινάλντο Ντε Ουτέιρο (Α – Βραζιλία), Γιώργος Βελέντζας (Κ-Δ), Πέταρ Τουρανιάνιν (Κ – Σερβία)






7.Μ.Γ.Σ.ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 2017-18
ΦΑΝ.ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΘΝΓΕΝΝΗΣΗΥΨΟΣΘΕΣΗΟΜΑΔΑ 2016-17
1.Σωκράτης ΧαραλαμπίδηςΕλλάδα15/6/19971.98Ακραίος-ΔιαγώνιοςΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης
4.Michael MilsteinΙσραήλ4/3/19921.91ΠασαδόροςGrand Canyon Unicersity (ΗΠΑ)
5.Δημήτρης ΧατζόπουλοςΕλλάδα23/3/19942.01ΚεντρικόςΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης
6.Γιάννης ΚαβαρατζήςΕλλάδα2/7/19941.95ΔιαγώνιοςΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης
7.Κώστας ΒλαχόπουλοςΕλλάδα3/7/19891.93ΠασαδόροςΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης
9.Moreno Emilio Jorge PayanΚολομβία27/7/19871.95Διαγώνιος
10.Andrej RisticΣερβία23/01/19981.88ΑκραίοςPartizan (Σερβία)
11.Luca VelickocicΣερβία10/10/19951.96ΑκραίοςPartizan (Σερβία)
12.Μάριος ΠαπάζογλουΕλλάδα24/7/20021.87ΠασαδόροςΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης
14.Αθανάσιος ΚεσεσίδηςΕλλάδα12/6/20011.92ΚεντρικόςΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης
17.Νίκος ΧριστόφαςΕλλάδα14/7/19931.96ΚεντρικόςΗρακλής Πετ. 2015
18.Γρηγόρης ΚοντοστάθηςΕλλάδα22/12/19941.90Ακραίος-ΛίμπεροΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης
19.Βασίλης ΚυριακίδηςΕλλάδα16/7/19912.02ΚεντρικόςΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Θανάσης Μουστακίδης
Β΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Γιώργος Παπάζογλου
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ: Ιπποκράτης Δήμητσας, Δημοσθένης Τούμπος
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Χρήστος Γιαννακάκης
ΓΙΑΤΡΟΣ: Β. Διαμαντίδης, Λ. Παπάζογλου, Χρ. Χατζηπαππάς
ΤΙΜ ΜΑΝΑΤΖΕΡ: Αντώνης Τελόπουλος
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΥΠΟΥ: Γιώργος Πανταζίδης
ΕΦΥΓΑΝ: Δημήτρης Μούχλιας (Δ), Χουάρες Γκόμες Λεάλ Τζούνιορ (Α – Βραζιλία), Ντανιέλ Βανέγκας (Α – Κολομβία), Γιάννης Χαριτωνίδης (Π), Δημήτρης Μύρος (Λ), Κάσσανδρος Στίγγας (Κ), Νίκος Παλέντζας (Δ), Παρασκευάς Τσέλιος (Κ), Αχιλλάς Κωνσταντινίδης (Α)






8.ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 2015 2017-18
ΦΑΝ.ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΘΝΓΕΝΝΗΣΗΥΨΟΣΘΕΣΗΟΜΑΔΑ 2016-17
1.Βασίλης ΜούχλιαςΕλλάδα21/11/19961.94ΔιαγώνιοςΗρακλής Πετ. 2015
2.Ιάσονας ΚανέλλοςΕλλάδα18/9/19981.88ΑκραίοςΑΣ Άρης
3.Παναγιώτης ΕυγενίδηςΕλλάδα2/1/19941.83ΠασαδόροςΧΑΝΘ
4.Αντώνης ΜπουράκηςΕλλάδα28/5/19981.82ΛίμπεροΗρακλής Πετ. 2015
5.Νικόλαος ΕλευθερίουΚύπρος17/10/19971.92Ακραίος-ΔιαγώνιοςΑναγέννηση Δερύνειας (Κύπρος)
6.Γιάννης ΣκαρλατίδηςΕλλάδα26/5/19931.83ΠασαδόροςΓΑΣ Παμβοχαϊκός
7.Λάμπης ΜπαμπαλιούταςΕλλάδα4/10/19721.82ΛίμπεροΗρακλής Πετ. 2015
8.Κώστας ΠρούσαληςΕλλάδα6/10/19801.87ΠασαδόροςΟλυμπιακός ΣΦΠ
9.Στέλιος ΤζιουμάκαςΕλλάδα14/3/19981.93ΑκραίοςΗρακλής Πετ. 2015
11.Δημήτρης ΕφραιμίδηςΕλλάδα19/12/19901.94ΑκραίοςΑΟ Φοίνικας Σύρου
12.Χρήστιος ΚιόσηςΕλλάδα23/12/19821.98ΚεντρικόςΗρακλής Πετ. 2015
13.Frederick Byron FergusonΜπαχάμες28/11/19882.00ΚεντρικόςΑΟ Φοίνικας Σύρου
14.Απόστολος ΑρμενάκηςΕλλάδα19/7/19802.05ΔιαγώνιοςΑCH Λιουμπλιάνας (Σλοβενία)
15.Νικηφόρος ΦωτιάδηςΕλλάδα12/6/19971.94ΚεντρικόςΗρακλής Πετοσφαίριση 2015
18.Δημήτρης ΡιζόπουλοςΕλλάδα26/8/19842.01ΑκραίοςΗρακλής Πετοσφαίριση 2015
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Γιάννης Ορφανός
Β΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Στέφανος Νανάς
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ:
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Στέλιος Ναβροζίδης
ΓΙΑΤΡΟΣ:
ΤΙΜ ΜΑΝΑΤΖΕΡ: Λάκης Μιναρετζής
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ:
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΥΠΟΥ: Ραφαέλα Δαδάλα
ΕΦΥΓΑΝ: Χρηστος Στεφανίδης (Α), Γιάννης Πρώιος (Π), Θεοδόσης Ηλίας (Π),Τάσος Αναστασιάδης (Π), Νίκος Χριστόφας (Κ), Γιάννης Καρτσιαφλάκας (Α-Δ)






9.A.Π.Φ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2017-18
ΦΑΝ.ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑΓΕΝΝΗΣΗΥΨΟΣΘΕΣΗΟΜΑΔΑ 2016-17
1.Henry Omar TapiaΆγιος Δομίνικος1/3/19921.97ΔιαγώνιοςΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας
2.Παναγιώτης ΑναστασόπουλοςΕλλάδα14/4/19911.96ΑκραίοςΑΟΝΣ Μίλων
3.Δημήτρης ΧαραλαμπίδηςΕλλάδα3/6/19912.00ΚεντρικόςΠαναθηναϊκός ΑΟ
4.Θεόδωρος ΤσαδήμαςΕλλάδα14/11/19951.81ΛίμπεροΑΠΣ Κύζικος
5.Andrew McWilliamΚαναδάς2/4/19911.96Ακραίος
6.Νίκος ΜακρυγιάννηςΕλλάδα1/5/19912.00ΚεντρικόςΑΣ Άρης
7.Χρυσόστομος ΚολτσιάκηςΕλλάδα6/2/19901.94ΑκραίοςΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας
8.Γιώργος ΑμαριανάκηςΕλλάδα 10/06/19931.90Ακραίος
10.Οδυσσέας ΑδάμΕλλάδα18/2/19971.97ΠασαδόροςIBB Polonia (Αγγλία)
11.Γιώργος ΜιχαλόπουλοςΕλλάδα27/9/19941.92ΛίμπεροΑΕΚ
12.Κώστας ΚοντούληςΕλλάδα12/12/19951.90ΚεντρικόςΟΠΕ Χαλκίδας
15.Θεόφιλος ΤσολάκοςΕλλάδα2/8/19911.96ΚεντρικόςΗρακλής Πετ. 2015
16.Silveir Deivid MotaΒραζιλία14/12/19881.99ΑκραίοςMinas (Βραζιλία)
17.Thiago GelinskiΒραζιλία24/6/19871.93Πασαδόρος
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Σπύρος Γκολίτσης
Β΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Σωτήρης Γκότσης
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ: Σωτήρης Γκότσης
ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ: Γιάννης Καραφυλλίδης
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Παύλος Πολατίδης
ΓΙΑΤΡΟΣ: Παναγιώτης Κουλουμέντας
ΤΙΜ ΜΑΝΑΤΖΕΡ: Γιώργος Χριστόπουλος
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ: Στέλιος Τσαπάτος
ΓΕΝΙΚΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ: Δημήτρης Κακάτσος
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΥΠΟΥ: Γιώργος Γιώτας
ΕΦΥΓΑΝ: Παναγιώτης Αναστασόπουλος (Α), Δημήτρης Χαραλαμπίδης (Κ), Άντριου ΜακΓουίλιαμ (Α – Καναδάς), Νίκος Μακρυγιάννης (Κ), Γιώργος Αμαριανάκης (Α), Οδυσσέας Αδάμ (Π), Γιώργος Μιχαλόπουλος (Λ), Κώστας Κοντούλης (Κ), Θεόφιλος Τσολάκος (Κ), Ντέιβιντ Μότα (Α – Βραζιλία), Τιάγκο Γκελίνσκι (Π – Βραζιλία)






10.ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 2013 2017-18
ΦΑΝ.ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΘΝΓΕΝΝΗΣΗΥΨΟΣΘΕΣΗΟΜΑΔΑ 2016-17
1.Παναγιώτης ΧριστιάςΕλλάδα26/7/19761.88ΠασαδόροςΠαναχαϊκή Πετ. 2013
5.Γιώργος ΚοτσιλιάνοςΕλλάδα13/12/19821.98ΑκραίοςΠαναχαϊκή Πετ. 2013
6.Peraza Pedro Orlando NievesΠουέρτο Ρίκο29/6/19931.98Κεντρικός
7.Δημήτρης ΠαπαδόπουλοςΕλλάδα7/11/19931.96ΚεντρικόςΑπόλλων Πατρών
8.Παναγιώτης ΣαλαβασίδηςΕλλάδα8/7/19831.82ΑκραίοςΑπόλλων Πατρών
9.Oramas Brizuela Robert ManuelΒενεζουέλα9/6/19842.01Κεντρικός
10.Νίκος ΝτόντηςΕλλάδα16/9/19931.91ΑκραίοςΟλυμπιάδα Πατρών
11.Νίκος ΡουμελιώτηςΕλλάδα12/10/19782.00ΔιαγώνιοςΠαναχαϊκή Πετ. 2013
12.Polchlopek Jose DanielΚολομβία11/8/19951.89ΠασαδόροςMladost Marina (Κροατία)
13.Μένιος ΡουμελιώτηςΕλλάδα4/8/19772.00ΛίμπεροΠαναχαϊκή Πετ. 2013
17.Βασίλης ΚωστόπουλοςΕλλάδα16/2/19951.95ΑκραίοςΠαναχαϊκή Πετ. 2013
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Παναγιώτης Παπαδόπουλος
Β΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Έλενα Σαρλή
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ: Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Κωνσταντίνος Γκίνης
ΓΙΑΤΡΟΣ: Γιώργος Χατζημαρκάκης, Κωνσταντίνος Ζησιμόπουλος
ΤΙΜ ΜΑΝΑΤΖΕΡ: Κώστας Παπασταθόπουλος
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ: Γιώργος Φωτεινόπουλος
ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΤΥΠΟΥ: Μαρία Ρουμελιώτη
ΕΦΥΓΑΝ: Γιάννης Λιβαθηνός (Π), Στάθης Ντονάς (Δ), Πέδρο Ρεκ (Κ - Βραζιλία), Νίκος Γεωργάτος (Κ), Νίκος Μαυραγάνης (Α), Ηλίας Ιτάλο (λ).




11.Ο.Φ.Π.Φ.ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 2017-18
ΦΑΝ.ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΘΝΓΕΝΝΗΣΗΥΨΟΣΘΕΣΗΟΜΑΔΑ 2016-17
1.Γιάννης ΜαντέκαςΕλλάδα3/8/19851.95ΑκραίοςΟΦΠΦ Εθνικός
3.Αλέξανδρος ΤουρνάκηςΕλλάδα2/1/19951.94ΚεντρικόςΟΦΠΦ Εθνικός
5.Κώστας ΔημητούληςΕλλάδα15/1/19951.94ΠασαδόροςΑΕΚ
6.Knight Casey KennairdΚαναδάς1/9/19922.03Διαγώνιος
7.Ευθύμιος ΑδαμόπουλοςΕλλάδα10/11/19851.90ΛίμπεροΟΦΠΦ Εθνικός
8.Δημήτρης ΧατζηνικολάουΕλλάδα16/7/19991.88ΑκραίοςΑΟ Αθλοπαιδιών Κω
9.Seifert Matthew AlanΗΠΑ11/12/19922.10ΚεντρικόςPenn State (ΗΠΑ)
10.Αχιλλέας ΜπάσηςΕλλάδα13/3/19941.95ΚεντρικόςΟΦΠΦ Εθνικός
11.Κυριάκος ΣπυριούνηςΕλλάδα1/9/19971.95ΑκραίοςΑΟΝΣ Μίλων
12.Sercan AbanozΤουρκία9/7/19862.02ΠασαδόροςBelediyespor (Τουρκία0
13.Ramos Eduardo PerezΕλλάδα13/9/19982.00ΔιαγώνιοςΟΦΠΦ Εθνικός
14.Γιάννης ΣτυλιανούΕλλάδα26/6/19901.90ΚεντρικόςΓΣ Πανιώνιος
15.Νίκος ΔεληπρίμηςΕλλάδα17/5/19901.96ΑκραίοςΟΦΠΦ Εθνικός
18.Χρήστος ΒολουδάκηςΕλλάδα13/2/19881.80ΛίμπεροΟΦΠΦ Εθνικός
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Σάκης Ψάρρας
Β΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Αργύρης Ψάρρας
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ: Γεωργία Αρβανίτη
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Χάρης Χατζηγρηγορίου
ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ: Θωμάς Ζάτας
ΓΙΑΤΡΟΣ:
ΤΙΜ ΜΑΝΑΤΖΕΡ: Δημήτρης Χριστόπουλος
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ: Νίκος Μορφονιός
ΕΦΥΓΑΝ: Άγγελος Καρακίτσος (Π), Ηρακλής Παπαδόπουλος (Δ), Θάνος Πολυχρόνου (Κ), Αλέξανδρος Σαμπάνης (Δ), Δημήτρης Σιώπης (Α), Δημήτρης Χριστόπουλος (Κ)




12.Μ.Α.Σ.ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ 2017-18
ΦΑΝ.ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑΓΕΝΝΗΣΗΥΨΟΣΘΕΣΗΟΜΑΔΑ 2016-17
1.Μανώλης ΔημητριάδηςΕλλάδα10/2/19851.85ΠασαδόροςΑΟ Φοίνικας Σύρου
2.Γιώργος ΠαπαλεξίουΕλλάδα28/8/19992.02ΑκραίοςΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
3.Αργύρης ΜαυροβουνιώτηςΕλλάδα22/9/19911.93ΑκραίοςΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
4.Θανάσης ΝτίναςΕλλάδα19/11/19812.04ΚεντρικόςΠΑΟΚ
5.Αλέξανδρος ΚιοσσέςΕλλάδα8/5/19811.80ΠασαδόροςΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
6.Jonathan QuijadaΒενεζουέλα25/9/19952.03ΚεντρικόςAragua (Βενεζουέλα)
7.Χρήστος ΓκορίδγςΕλλάδα21/1/19891.94ΚεντρικόςΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
8Αναστάσιος ΡεμπούτζιαςΕλλάδα27/1/19911.95ΠασαδόροςΑΣ Μακεδονικός
9.Bojan StrugarΜαυροβούνιο30/6/19952.03ΔιαγώνιοςLatina (Ιταλία)
10.Θανάσης ΠαπάζογλουΕλλάδα16/2/19951.95ΚεντρικόςΓΑΣ Παμβοχαϊκός
11.Ευγκένι ΓκόρτσανιουκΕλλάδα11/10/19872.00ΑκραίοςΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας
12.Alexander William Restrepo LucumiΚολομβία2/6/19942.00ΑκραίοςΑΟ Ορεστιάδας
13.Βαγγέλης ΚουτσονίκαςΕλλάδα5/5/19951.90Ακραίος-ΛίμπεροΑΣ Άρης
18.Νίκος ΜήληςΕλλάδα4/11/19961.97ΔιαγώνιοςΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
20.Bojan RajkovicΣερβία15/2/19911.90ΛίμπεροLatina (Ιταλία)
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Θανάσης Στράντζαλης
Β΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Θεόδωρος Αντωνιάδης
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ: Βασίλης Μανθάτης
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Ονούφριος Ποιμενίδης
ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ: Ισίδωρος Ματσκίδης
ΓΙΑΤΡΟΣ: Ιόλη Ιορδανίδου
ΤΙΜ ΜΑΝΑΤΖΕΡ: Γιώργος Σταυρίδης
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ: Γιώργος Κιοσσές
ΕΦΥΓΑΝ: Γιωργος Αγγελίδης (Δ), Αλέξανδρος Αντωνιάδης (Λ), Παυσανίας Αντωνίου (Α), Χρήστος Γκιτέρσος (Π), Παρασκευάς Γκορτσίλας (Α), Χρηστος Γκορτσίλας (Π), Δημήτρης Δημητριάδης (Π), Μιχάλης Ιμβριώτης (Κ), Βασίλης Κόκκινος (Α), Βασίλης Χασιαπέτης (Κ)

Το Gazzetta βρίσκεται στο Τόκιο και καλύπτει λεπτό προς λεπτό τους 32ους Ολυμπιακούς Αγώνες. Συνεχής, 24ωρη ενημέρωση για το πρόγραμμα των Αγώνων, το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών, αλλά και τον πίνακα των μεταλλίων όπως διαμορφώνεται μετά από κάθε τελικό. Επιπλέον, μπορείτε ανα πάσα στιγμή να δείτε τα highlights κάθε αγωνιστικής μέρας ξεχωριστά.

 

Μείνετε συντονισμένοι στο Gazzetta που από την πρώτη μέρα της διοργάνωσης, ζει τους Ολυμπιακούς Αγώνες από το Τόκιο!

VOLLEY LEAGUE NEWS FEED