Μπιτς βόλεϊ: Με το δεξί Αρβανίτη και Καραγκούνη στο Continental Cup

Οι Καραγκούνη και Αρβανίτη χρειάστηκαν μόλις 31 λεπτά για να κερδίσουν τις Τουρκάλες αντίπαλές τους στην Σμύρνη.

Την πρώτη ελληνική νίκη στη σειρά των αγώνων με την Τουρκία πανηγύρισαν οι Βίκυ Αρβανίτη, Πένυ Καραγκούνη στο μπιτς βόλεϊ και το Continental Cup.

Η εθνική ομάδα επικράτησε με 2-0 (21-17, 21-10) των Γιουρτσεβέρ, Γκεντίκογλου μέσα σε 31 λεπτά επιβεβαιώνοντας την ανωτερότητα του.

Στο πρώτο σετ Βίκυ και Πένυ μόλις βρήκαν ρυθμό απέκτησαν μια διαφορά 4-5 πόντων, χωρίς ποτέ το τουρκικό δίδυμο να τις απειλήσει, ενώ στο δεύτερο σετ από τους πρώτους πόντους ξέφυγαν στο σκορ φτάνοντας εύκολα στη νίκη.

Επόμενο ματς είναι η αναμέτρηση των Μαναβή, Κλέπκου με τις Τσελεμπί και Γκοκάλπ. Εφόσον τα δύο κορίτσια επικρατήσουν, τότε η Ελλάδα θα περάσει στον τελικό του 2ου υποομίλου και το απόγευμα θα αντιμετωπίσει το νικητή τη σειράς Πολωνία-Λευκορωσία.