Αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ έψαχνε ένα... θαύμα στην Γαλλία, το οποίο δεν ήρθε ποτέ! Ηττήθηκε με 3-1 σετ από την Τουρ κι αποκλείστηκε από τους «8» του CEV Cup.

Μετά την ήττα του με 3-2 σετ στην Πυλαία, ο ΠΑΟκ για να προκριθεί ήθελε νίκη με 3-0 ή 3-1 (σε περίπτωση που κέρδιζε με 3-2 το ματς θα πήγαινε στο χρυσό σετ). Το έργο του ήταν εξαρχής ήταν δύσκολο για τον Δικέφαλο του Βορρά και ο αποκλεισμός φαντάζει φυσιολογικός. Η διαφορά των δύο ομάδων ήταν μεγάλη, ο ΠΑΟΚ πήρε το 2ο σετ κάνοντας το 1-1 όμως η ελπίδα... έσβησε γρήγορα. Η Τουρ κέρδισε με 3-1 και είναι αυτή που θα συνεχίσει στους 8 του CEV CUP!

Τα σετ: 25-19, 20-25, 25-19, 25-19