Σάκκαρη: Το πρόγραμμα της 2ης μέρας τοu Αustralian Open

Ο εξ αναβολής αγώνας της Μαρίας Σάκκαρη αλλά και τα ματς των Ναδάλ, Τιμ και Ζβέρεφ βρίσκονται στο πρόγραμμα της 2ης μέρας του Australian Open.

Στη μάχη του Australian Open ρίχνεται η Μαρία Σάκκαρη.

Η ελληνίδα τενίστρια θα αντιμετωπίσει τη Γκασπαριάν (01:30), στο παιχνίδι που θα ανοίξει την "αυλαία" της 2ης ημέρας.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα

Rod Laver Arena (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Kristina Mladenovic v Karolina Pliskova [2]
2) Donna Vekic [19] v Maria Sharapova
3) Rafael Nadal [1] v Hugo Dellien 
4) Daniil Medvedev [4] v Frances Tiafoe
5) Elisabetta Cocciaretto v Angelique Kerber [17]

Margaret Court Arena (02:00):
1) Belinda Bencic [6] v Anna Karolina Schmiedlova
2) Adrian Mannarino v Dominic Thiem [5]
3) Ajla Tomljanovic v Anastasija Sevastova [31]
(όχι πριν τις 10:00)
4) Jennifer Brady v Simona Halep [4]
5) Marco Cecchinato v Alexander Zverev [7]

Melbourne Arena (02:00):
1) Polona Hercog v Rebecca Peterson
2) Madison Keys [10] v Daria Kasatkina
3) Damir Dzumhur v Stan Wawrinka
4) Alexei Popyrin v Jo-Wilfried Tsonga
5) Nick Kyrgios [23] v Lorenzo Sonego

1573 Arena (01:30):
1) Johanna Konta [12] v Ons Jabeur
2) Reilly Opelka v Fabio Fognini [12] 6-3, 7-6, 1-0
3) Ernests Gulbis v Felix Auger-Aliassime [20]
4) Elina Svitolina [5] v Katie Boulter
5) Gael Monfils [10] v Yen-Hsun Lu
6) Carla Suarez Navarro v Aryna Sabalenka [11]

Court 3 (01:30):
1) John Millman v Ugo Humbert
2) Jordan Thompson v Alexander Bublik
3) Garbine Muguruza v Shelby Rogers
4) Irina-Camelia Begu v Kiki Bertens [9]
5) David Goffin [11] v Jeremy Chardy
6) Elise Mertens [16] v Danka Kovinic

Court 5 (01:30):
1) Tatsuma Ito v Prajnesh Gunneswaran
2) Magda Linette v Arantxa Rus
3) Liudmila Samsonova v Jelena Ostapenko
4) Lauren Davis v Leylah Fernandez
5) Christopher Eubanks v Peter Gojowczyk
6) Alejandro Tabilo v Daniel Elahi Galan

Court 7 (01:30):
1) Margarita Gasparyan v Maria Sakkari [22]
2) Jannik Sinner v Max Purcell 7-6, 6-2, 4-4
3) Marc Polmans v Mikhail Kukushkin
4) Alex Bolt v Albert Ramos-Vinolas
5) Marketa Vondrousova [15] v Svetlana Kuznetsova
6) Sara Sorribes Tormo v Veronika Kudermetova
7) Kateryna Kozlova v Priscilla Hon

Court 8 (01:30):
1) Diego Schwartzman [14] v Lloyd Harris
2) Alison Riske [18] v Yafan Wang 7-6
3) James Duckworth v Aljaz Bedene
4) Kateryna Bondarenko v Arina Rodionova
5) John Isner [19] v Thiago Monteiro
6) Astra Sharma v Anett Kontaveit [28]
7) Anastasia Pavlyuchenkova [30] v Nina Stojanovic

Court 10 (01:30):
1) Nao Hibino v Shuai Peng
2) Qiang Wang [27] v Pauline Parmentier
3) Pablo Andujar v Michael Mmoh
4) Miomir Kecmanovic v Andreas Seppi
5) Hugo Gaston v Jaume Munar
6) Kristyna Pliskova v Heather Watson

Court 11 (01:30):
1) Alejandro Davidovich Fokina v Norbert Gombos
2) Cristian Garin v Stefano Travaglia 6-4, 6-3, 1-1
3) Yasutaka Uchiyama v Mikael Ymer
4) Antonia Lottner v Camila Giorgi
5) Yuichi Sugita v Elliot Benchetrit
6) Harriet Dart v Misaki Doi

Court 12 (01:30):
1) Madison Brengle v Caroline Garcia
2) Leonardo Mayer v Tommy Paul
3) Nikoloz Basilashvili [26] v Soonwoo Kwon
4) Alize Cornet v Monica Niculescu
5) Federico Delbonis v Joao Sousa
6) Taylor Townsend v Jessica Pegula

Court 13 (01:30):
1) Kaja Juvan v Dayana Yastremska [23]
2) Feliciano Lopez v Roberto Bautista Agut [9] 2-6, 2-1
3) Bernarda Pera v Elena Rybakina [29]
4) Jozef Kovalik v Pablo Carreno Busta [27]
5) Kirsten Flipkens v Karolina Muchova [20]
6) Taylor Fritz [29] v Tallon Griekspoor
7) Casper Ruud v Egor Gerasimov

Court 14 (01:30):
1) Hubert Hurkacz [31] v Dennis Novak
2) Tennys Sandgren v Marco Trungelliti 1-0
3) Fernando Verdasco v Evgeny Donskoy
4) Catherine Bellis v Tatjana Maria
5) Jasmine Paolini v Anna Blinkova
6) Dominik Koepfer v Pedro Martinez

Court 15 (01:30):
1) Fiona Ferro v Alison Van Uytvanck
2) Kyle Edmund v Dusan Lajovic [24] 5-2
3) Aliaksandra Sasnovich v Greet Minnen
4) Yulia Putintseva v Su-wei Hsieh
5) Pierre-Hugues Herbert v Cameron Norrie
6) Pablo Cuevas v Gilles Simon

Court 19 (01:30):
1) Marin Cilic v Corentin Moutet
2) Lorenzo Giustino v Milos Raonic [32] 2-6, 1-6, 2-5
3) Mario Vilella Martinez v Karen Khachanov [16]
4) Amanda Anisimova [21] v Zarina Diyas
5) Christopher O'Connell v Andrey Rublev [17]
6) Iga Swiatek v Timea Babos

Court 22 (01:30):
1) Benoit Paire [21] v Cedrik-Marcel Stebe
2) Quentin Halys v Filip Krajinovic 6-6
3) Laura Siegemund v Coco Vandeweghe
4) Danielle Collins [26] v Vitalia Diatchenko
5) Ivo Karlovic v Vasek Pospisil
6) Ilya Ivashka v Kevin Anderson