Australian Open: Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στη Μελβούρνη

Οι Τσιτσιπάς, Σάκκαρη, Τζόκοβιτς, Φέντερερ, Οσάκα, Σερένα ανοίγουν μεταξύ άλλων την αυλαία τα ξημερώματα της Δευτέρας στο ΑΟ. 

Στις 02:00 τα ξημερώματα της Δευτέρας (20.1) αρχίζει το Australian Open 2020. 

Στο... μενού της 1ης ημέρας έχουμε τους αγώνες του Στέφανου Τσιτσιπά και της Μαρίας Σάκκαρη αλλά θα δούμε τους νικητές του 2019 Τζόκοβιτς και Οσάκα, τον Ρότζερ Φέντερερ αλλά και την σπουδαία Σερένα Ουίλιαμς. 

H Σάκκαρη θα παίξει με την Γκασπαριάν όχι νωρίτερα από τις 05:30 και ο Τσιτσιπάς με τον Καρούζο στις 10:00. 

Οι αγώνες θα μεταδίδονται από το Eurosport. 

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (20/01):

Rod Laver Arena (έναρξη αγώνων: 02:00)
1) Naomi Osaka [3] v Marie Bouzkova
2) Anastasia Potapova v Serena Williams [8]
3) Steve Johnson v Roger Federer [3]
(όχι πριν τις 10:00GR):
4) Ashleigh Barty [1] v Lesia Tsurenko
5) Jan-Lennard Struff v Novak Djokovic [2]

Margaret Court Arena (02:00):
1) Denis Shapovalov [13] v Marton Fucsovics
2) Katerina Siniakova v Petra Kvitova [7]
3) Venus Williams v Coco Gauff
(όχι πριν τις 10:00):
4) Stefanos Tsitsipas [6] v Salvatore Caruso
5) Sloane Stephens [24] v Shuai Zhang

Melbourng Arena (02:00):
1) Matteo Berrettini [8] v Andrew Harris
2) Kristie Ahn v Caroline Wozniacki
3) Juan Ignacio Londero v Grigor Dimitrov [18]
4) Samantha Stosur v Caty McNally

1573 Arena (02:00):
1) Sam Querrey v Borna Coric [25]
2) Reilly Opelka v Fabio Fognini [12]
3) Madison Keys [10] v Daria Kasatkina
4) Johanna Konta [12] v Ons Jabeur

Court 3 (02:00):
1) Martina Trevisan v Sofia Kenin [14]
2) Ann Li v Lizette Cabrera
3) Jordan Thompson v Alexander Bublik
4) John Millman v Ugo Humbert

Court 5 (02:00):
1) Julia Goerges v Viktoria Kuzmova
2) Kaia Kanepi v Barbora Krejcikova
3) Marin Cilic v Corentin Moutet
4) Philipp Kohlschreiber v Marcos Giron

Court 7 (02:00):
1) Christina McHale v Petra Martic [13]
2) Jannik Sinner v Marc Purcell
3) Margarita Gasparyan v Maria Sakkari [22]
4) Diego Schwartzman [14] v Lloyd Harris

Court 8 (02:00):
1) Guido Pella [22] v John-Patrick Smith
2) Alison Riske [18] v Yafan Wang
3) Marc Polmans v Mikhail Kukushkin
4) Kaja Juvan v Dayana Yastremska [23]

Court 10 (02:00):
1) Mohamed Safwat v Gregoire Barrere
2) Magda Linette v Arantxa Rus
3) Alejandro Davidovich Fokina v Norbert Gombos

Court 11 (02:00):
1) Saisai Zheng v Anna Kalinskaya
2) Cristian Garin v Stefano Travaglia
3) Leonardo Mayer v Tommy Paul

Court 12 (02:00):
1) Roberto Carballes Baena v Ricardas Berankis
2) Tamara Zidansek v Na-Lae Han
3) Madison Brengle v Caroline Garcia
4) Tatsuma Ito v Peter Gunneswaran

Court 13 (02:00):
1) Viktorija Golubic v Lin Zhu
2) Feliciano Lopez v Roberto Bautista Agut [9]
3) Pablo Andujar v Michael Mmoh
4) Bernarda Pera v Elena Rybakina [29]

Court 14 (02:00):
1) Daniel Evans [30] v Mackenzie McDonald
2) Tennys Sandgren v Marco Trungelliti
3) Fiona Ferro v Alison Van Uytvanck
4) Aliaksandra Sasnovich v Gret Minnen

Court 15 (02:00):
1) Yoshihito Nishioka v Laslo Djere
2) Kyle Edmund v Dusan Lajovic [24]
3) Qiang Wang [27] v Pauline Parmentier
4) Nao Hibino v Shuai Peng

Court 19 (02:00):
1) Ekaterina Alexandrova [25] v Jill Teichmann
2) Radu Albot v Milos Raonic [32]
3) Hubert Hurkacz [31] v Denis Novak
4) Polona Hercog v Rebecca Peterson

Court 22 (02:00):
1) Paula Badosa v Johanna Larsson
2) Sorana Cirstea v Barbora Strycova [32]
3) Quentin Halys v Filip Krajinovic
4) Benoit Paire [21] v Cedrik-Marcel Stebe