ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE
ΠΣΔΚ... τίγκα στις μεταδόσεις (87 στη σούμα!)

ΠΣΔΚ... τίγκα στις μεταδόσεις (87 στη σούμα!)

ΠΣΔΚ... τίγκα στις μεταδόσεις (87 στη σούμα!)
Ο Κοριος
Ποιος εκδότης εφημερίδας, ενώ είχε υποσχεθεί πληρωμή Ιουνίου, εξαφανίστηκε και κάνει βόλτες με το... κότερο;

Συνολικά 87 live μεταδόσεις από ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλεϊ, χάντμπολ, τένις, στίβο και μηχανοκίνητο αθλητισμό συμπεριλαμβάνει το πρόγραμμα από σήμερα, Παρασκευή ως και Δευτέρα!

Να πούμε... καλό χειμώνα; Τηλεοπτικώς ναι μιας και το ΠΣΚΔ είναι το πρώτο "γεμάτο" που συναντάμε στη σεζόν! Εξ ου και το Media Café του gazzetta.gr σας παρουσιάζει όλες τις live αθλητικές μεταδόσεις του 4μερου, λεπτομερώς και ανά κατηγορία, για να κάνετε τον προγραμματισμό σας.
 
Ο λόγος που το πρόγραμμα σχεδόν γέμισε είναι η έναρξη τριών πρωταθλημάτων: της Super League, της Primera Division και της Serie Α. Για το πρόγραμμα των μεταδόσεων της πρεμιέρας της Super League  τα γράψαμε αναλυτικά τις προάλλες. Ισπανία και Ιταλία ξεκινούν με σπουδαία ματς στο πρόγραμμα, μεταξύ των οποίων τα Μπιλμπάο - Μπαρτσελόνα (πάλι παίζουν αυτοί!), Σπόρτινγκ Χιχόν - Ρεάλ Μαδρίτης στο ντεμπούτο του Ράφα Μπενίτεθ, Γιουβέντους - Ουντινέζε, Φιορεντίνα - Μίλαν και Βερόνα - Ρόμα. Στην Bundesliga, οι μάχες στο γρασίδι συνεχίζονται με τον ΟΤΕ TV να καλύπτει ζωντανά και σε υψηλή ευκρίνεια όλο το φιλμ της 2ης αγωνιστικής, από απόψε με το ωραίο ματσάκι Χέρτα - Βέρντερ και το Σ/Κ με Χόφενχαϊμ - Μπάγερν, Αμβούργο - Στουτγκάρδη και Ίνγκολσταντ -  Ντόρτμουντ.
 
Το ντέρμπι του 4μερου όμως ή, πιο σωστά, το πλέον εμπορικό παιχνίδι έρχεται από την Premier League και διεξάγεται το βράδυ της Δευτέρας, Άρσεναλ - Λίβερπουλ. Νωρίτερα ξεχωρίζουν τα ματς Γιουνάιτεντ - Νιούκαστλ, Γουέστ Μπρομ - Τσέλσι και Έβερτον - Μάντσεστερ Σίτι.
 
Τέσσερις ημέρες με σπουδαίες ομάδες και στα κανάλια Novasports. Από απόψε, με το Μονπελιέ – Παρί Σεν Ζερμέν και καθ' όλη τη διάρκεια του 4μερου με Χέρενφεν – Αϊντχόφεν, Λυών - Ρεν, Ναϊμέγκεν – Άγιαξ και Μαρίτιμο – Πόρτο το Σάββατο, Λιλ – Μπορντό, Φέγενορντ – Φίτεσε σε αλλά και το ματς της Αρούκα στο γειτονικό Αβέιρο (αλλάζουν έδρα για να τσιμπήσουν κάνα εισιτήριο παραπάνω) με την Μπενφίκα των Κώστα Μήτρογλου και Ανδρέα Σάμαρη. Live και το ντεμπούτο του Μίτσελ στο παιχνίδι Μαρσέιγ – Τρουά.
 
Και μπάσκετ στο πρόγραμμα, με Εθνική και με την ΕΡΤ (μέσω ΕΡΤ2 και ΕΡΤ3) να καλύπτει το διεθνές τουρνουά της Ξάνθης με τη συμμετοχή Βοσνίας, Τσεχίας και Ρωσίας.
 
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
 
Super League
Σάββατο 22/8
19:15 ΑΕΛ Καλλονής - Ηρακλής, Novasports 2 σε περιγραφή Δημήτρη Κανελλάκη
19:15 Πανθρακικός - Αστέρας Τρίπολης, Novasports 1 σε περιγραφή Γιώργου Λιώρη
21:30 ΑΕΚ - Πλατανιάς, Novasports 1 σε περιγραφή Ισίδωρου Πρίντεζη
Κυριακή 23/8
19:15 ΠΑΟΚ – Skoda Ξάνθη, Novasports 2 σε περιγραφή Γιάννη Πάγκου
19:15 Ατρόμητος – Λεβαδειακός, Novasports 4 σε περιγραφή Ηλία Βλάχου
19:15 Βέροια – ΠΑΣ Γιάννινα, Novasports 7 σε περιγραφή Άγγελου Στυλιάδη
21:30 Ολυμπιακός – Πανιώνιος, Novasports 1 σε περιγραφή Γιώργου Λυκουρόπουλου
Δευτέρα 24/8
21:30 Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός, Novasports 1 σε περιγραφή Γρηγόρη Παπαβασιλείου
 
Primera Division
Παρασκευή 21/8
21:30 Μάλαγα – Σεβίλλη, OTE Sport 2 σε περιγραφή Τάσου Κολλίντζα
Σάββατο 22/8
19:30 Λα Κορούνια – Ρεάλ Σοσιεδάδ, OTE Sport 2 σε περιγραφή Πέτρου Δριτσάκου
19:30 Εσπανιόλ – Χετάφε, OTE Sport 8 σε περιγραφή Δημήτρη Ξαρλή
21:30 Ατλέτικο Μαδρίτης – Λας Πάλμας, OTE Sport 2 σε περιγραφή Τάσου Κολλίντζα
23:30 Ράγιο Βαγεκάνο – Βαλένθια, OTE Sport 2 σε περιγραφή Στέφανου Αβραμίδη
Κυριακή 23/8
19:30 Μπιλμπάο – Μπαρτσελόνα, OTE Sport 2 σε περιγραφή Τάσου Κολλίντζα
21:30 Σπόρτινγκ Χιχόν – Ρεάλ Μαδρίτης, OTE Sport 2 σε περιγραφή Αλέξη Σπυρόπουλου
23:30 Μπέτις – Βιγιαρεάλ, OTE Sport 2 σε περιγραφή Δημήτρη Ξαρλή
Δευτέρα 24/8
21:30 Γρανάδα – Εϊμπαρ, OTE Sport 2 σε περιγραφή Αποστόλη Πάνου
 
Premier league
Σάββατο 22/8
14:45 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νιουκάστλ, OTE Sport 1 σε περιγραφή Μιχάλη Τσόχου
17:00 Λέστερ – Τότεναμ, OTE Sport 1 σε περιγραφή Δημήτρη Τσακίρη
Κυριακή 23/8
15:30 Γουέστ Μπρομ – Τσέλσι, OTE Sport 1 σε περιγραφή Σωτήρη Κωσταβάρα
18:00 Εβερτον – Μάντσεστερ Σίτι, OTE Sport 1 σε περιγραφή Δημήτρη Τσακίρη
18:00 Γουότφορντ – Σαουθάμπτον, OTE Sport 6 σε περιγραφή Πέτρου Δριτσάκου
Δευτέρα 24/8
22:00 Αρσεναλ – Λίβερπουλ, OTE Sport 1 σε περιγραφή Χρήστου Σωτηρακόπουλου
 
Bundesliga
Παρασκευή 21/8
21:30 Χέρτα – Βέρντερ Βρέμης, OTE Sport 1 σε περιγραφή Αλκη Τσαβδαρά
Σάββατο 22/8
16:30 Χόφενχαϊμ – Μπάγερν Μονάχου, OTE Sport 2 σε περιγραφή Σωτήρη Κωσταβάρα
16:30 Κολωνία – Βόλφσμπουργκ, OTE Sport 3 σε περιγραφή Γιώργου Θαναηλάκη
16:30 Ανόβερο – Λεβερκούζεν, OTE Sport 4 σε περιγραφή Πάνου Βόγλη
16:30 Σάλκε – Ντάρμσταντ, OTE Sport 5 σε περιγραφή Αποστόλη Πάνου
16:30 Αϊντραχτ Φρανκφούρτης – Αουγκσμπουργκ, OTE Sport 7 σε περιγραφή Τόλη Χριστοφοράκη
19:30 Αμβούργο – Στουτγάρδη, OTE Sport 3 σε περιγραφή Αλκη Τσαβδαρά
Κυριακή 23/8
16:30 Ινγκολσταντ – Ντόρτμουντ, OTE Sport 3 σε περιγραφή Αλκη Τσαβδαρά
18:30 Γκλάντμπαχ – Μαϊντς, OTE Sport 3 σε περιγραφή Στέφανου Αβραμίδη
 
Zweite Liga Γερμανίας
Παρασκευή 21/8
19:30 Αρμίνια Μπίλεφελντ – Μπραουνσβάιγκ, OTE Sport 3 σε περιγραφή Πέτρου Δριτσάκου
Σάββατο 22/8
14:00 Φορτούνα Ντίσελντορφ – Φράιμπουργκ, OTE Sport 3 σε περιγραφή Γιώργου Μπιτσικώκου
Κυριακή 23/8
14:30 Λειψία – Σαν Πάουλι, OTE Sport 3 σε περιγραφή Τόλη Χριστοφοράκη
Δευτέρα 24/8
21:15 Καϊζερσλάουτερν – Πάντερμπορν, OTE Sport 7 σε περιγραφή Δημήτρη Σπηλιόπουλου
 
Championnat
Παρασκευή 21/8
21:30 Μονπελιέ – Παρί Σεν Ζερμέν, Novasports 2 σε περιγραφή Γιαννίκου Δούσκα
Σάββατο 22/8
18:00 Λυών – Ρεν, Novasports 4 σε περιγραφή Αγγελου Στυλιάδη
Κυριακή 23/8
15:00 Λιλ – Μπορντό, Novasports 2 σε περιγραφή Γιώργου Λιώρη
22:00 Μαρσέιγ – Τρουά, Novasports 2 σε περιγραφή Ισίδωρου Πρίντεζη
 
Serie A
Σάββατο 22/8
19:00, Βερόνα – Ρόμα, OTE Sport 1 σε περιγραφή Μάνου Σπανόπουλου
21:45 Λάτσιο – Μπολόνια, OTE Sport 1 σε περιγραφή Αντρέα Παλομπαρίνι
Κυριακή 23/8
19:00 Γιουβέντους – Ουντινέζε, OTE Sport 4 σε περιγραφή Μάνου Σπανόπουλου
21:45 Ιντερ – Αταλάντα, OTE Sport 4 σε περιγραφή Πέτρου Δριτσάκου
21:45 Σασουόλο – Νάπολι, OTE Sport 5 σε περιγραφή Μάνου Σπανόπουλου
21:45 Σαμπντόρια – Κάρπι, OTE Sport 7 σε περιγραφή Δημήτρη Σπηλιόπουλου
21:45 Παλέρμο – Τζένοα, OTE Sport 8 σε περιγραφή Λάμπρου Μπαλάφα
 
Primeira Liga
Παρασκευή 21/8
22:30 Ρίο Αβε – Μπράγκα, Novasports 1 σε περιγραφή Γιώργου Λυκουρόπουλου
22:45 Μαρίτιμο – Πόρτο, Novasports 3 σε περιγραφή Τάσου Μπαϊρακτάρη
Κυριακή 23/8
21:15 Αρούκα – Μπενφίκα, Novasports 4 σε περιγραφή Νίκου Καπίρη
 
Premier Liha Ρωσίας
Σάββατο 22/8
18:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ροστόφ, Novasports 7 σε περιγραφή Γιαννίκου Δούσκα
Κυριακή 23/8
13:30 Ρουμπίν – Ζενίτ, Novasports 1 σε περιγραφή Ακη Κουζούλη
 
Eredivisie Ολλανδίας
Σάββατο 22/8
20:45 Χέρενφεεν – PSV Αϊντχόφεν, Novasports 4 σε περιγραφή Γιώργου Λυκουρόπουλου
21:45 Ναϊμέγκεν – Αγιαξ, Novasports 2 σε περιγραφή Βασίλη Κωνσταντόπουλου
Κυριακή 23/8
17:45 Φέγενορντ – Φίτεσε, Novasports 6 σε περιγραφή Χρήστου Καούρη
 
Major League Soccer
Σάββατο 22/8
23:00 Τορόντο – Ορλάντο Σίτι, Eurosport 2 σε περιγραφή Γιώργου Πολύζου
Κυριακή 23/8
22:00 Λος Αντζελες Γκάλαξι – Νιου Γιορκ Σίτι, Eurosport σε περιγραφή Γιώργου Πολύζου
 
ΜΠΑΣΚΕΤ
 
Τουρνουά μπάσκετ Ξάνθης
Παρασκευή 21/8
19:00: Βοσνία - Ρωσία, ΕΡΤ2*
21:15: Ελλάδα - Τσεχία, ΕΡΤ2*
Σάββατο 22/8
21:15 Βοσνία - Ελλάδα, ΕΡΤ2*
Κυριακή 23/8
19:00 Τσεχία - Βοσνία, ΕΡΤ3*
21:15 Ελλάδα - Ρωσία, ΕΡΤ3*
* Ολα σε περιγραφή Γιώργου Τραπεζανίδη
 
ΣΤΙΒΟΣ
 
Παγκόσμιο Στίβου
Σάββατο 21/8
13:30 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Πεκίνο ΕΡΤ2*
Κυριακή 22/8
02:30 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Πεκίνο ΕΡΤ2*
13:30 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Πεκίνο ΕΡΤ2*
Δευτέρα 23/8
04:30 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Πεκίνο ΕΡΤ2*
14:00 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Πεκίνο ΕΡΤ2*
* Σχολιασμό από το στούντιο οι Μιχάλης Μανουηλίδης, Γρηγόρης Τάτσης, Νίκος Τσώνης και Δημήτρης Χατζηγεωργίου.
 
ΒΟΛΕΪ
 
European League Γυναικών
Σάββατο 21/8
18:00 Ελλάδα – Γεωργία (γυναίκες), ΕΡΤ2
 
ΠΟΛΟ
 
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων
Παρασκευή 21/8
16:00 Ουγγαρία - Ισπανία Novasports 3*
17:20 Ιταλία - Ρωσία, Novasports 3*
18:40 ΗΠΑ-Βραζιλία, Novasports 3*
20:00 Ελλάδα -Καναδάς, Novasports 3*
Σάββατο 22/8
18:40 Α’ ημιτελικός, Novasports 3*
20:00 Β’ ημιτελικός, Novasports 3*
Κυριακή 23/8
18:30 Μικρός τελικός, Novasports 3*
20:00 Τελικός, Novasports 3*
* Ολα σε περιγραφή Διονύση Στρούμπου και Γιάννη Φάκαρου
 
ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
 
Formula 1, Grand Prix Βελγίου
Παρασκευή 21/8
14:50 ελεύθερες δοκιμές, OTE Sport 5*
Σάββατο 22/8
11:50 ελεύθερες δοκιμές, OTE Sport 5*
14:50 κατατακτήριες δοκιμές, OTE Sport 5*
Κυριακή
14:00 αγώνας, OTE Sport 5 και ALPHA
* Ολα σε περιγραφή Γιάννη Μάριου Παπαδόπουλου και Κώστα Ψάρρα στον ΟΤΕ. Στον Alpha περιγράφει ο Πάνος Σεϊτανίδης.
 
ΤΕΝΙΣ
 
ΑΤΡ Masters 1000 Σινσινάτι
Παρασκευή 21/8
18:00 προημιτελικά, OTE Sport 6 σε περιγραφή Μαρίζας Γεωργίτση
19:30 προημιτελικά, OTE Sport 6 σε περιγραφή Πάνου Λούτα
21:30 προημιτελικά, OTE Sport 6 σε περιγραφή Δημήτρη Ξαρλή
02:00 προημιτελικά, OTE Sport 6 σε περιγραφή Παύλου Παλαιστή
Σάββατο 22/8
20:00 ημιτελικός, OTE Sport 6 σε περιγραφή Μαρίζας Γεωργίτση
22:00 ημιτελικός, OTE Sport 6 σε περιγραφή Πάνου Λούτα
Κυριακή 23/8
20:00 τελικός, OTE Sport 6 σε περιγραφή Μαρίζας Γεωργίτση
 
ΧΑΝΤΜΠΟΛ
 
Γερμανία
Κυριακή 23/8
18:15 Λειψία – Αμβούργο, OTE Sport 7 σε περιγραφή Πάνου Λούτα