Οι Έλληνες του Εξωτερικού (vids)

Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των «Ελλήνων του Εξωτερικού», καθώς μόνο ο Κίτσιου έδωσε μία ασίστ.

Μία ασίστ ήταν ο απολογισμός των «Ελλήνων του Εξωτερικού» αυτή την εβδομάδα. Αυτή ήταν από τον Κίτσιου στο παιχνίδι της Ανκαραγκιούτσου με την Καϊσέρισπορ, ενώ στα θετικά το ντεμπούτο του Καπίνου με την Βέρντερ Βρέμης στην Bundesliga.

ΑΓΓΛΙΑ
Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 1-0 επί της Χαλ.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Ρόμα): Βασικός στη νίκη με 1-0 επί της Ουντινέζε.

Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 3-1 στην έδρα της Κιέβο.

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Μπήκε στο 85ο λεπτό του εκτός έδρας 1-1 με την Τορίνο.

Παναγιώτης Ταχτσίδης (Έλτσε): Βασικός στη νίκη με 4-1 επί της Κάπρι.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Πάνος Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 1-0 στην έδρα της Στουτγάρδης.

Τάσος Δώνης (Στουτγάρδη): Μπήκε στο 70ο λεπτό της εντός έδρας ήττας με 1-0 από την Λεβερκούζεν.

Κώστας Σταφυλίδης (Άουγκσμπουργκ): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί της Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Στέφανος Καπίνος (Βέρντερ Βρέμης): Έγραψε την πρώτη του συμμετοχή για φέτος στην Bundesliga, μπαίνοντας στο 46ο λεπτό της εντός έδρας νίκης επί της Φράιμπουργκ.

Δημήτρης Διαμαντάκος (Σεντ Πάουλι): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 1-1 με την Αρμίνια Μπίλεφελντ.

ΓΑΛΛΙΑ
Παναγιώτης Βλαχοδήμος (Νιμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 2-1 στην έδρα της Μαρσέιγ.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Είναι τραυματίας και δεν έδωσε το παρών στην εντός έδρας ήττα από την Ντε Χάαγκ με 3-2.

Κωνσταντίνος Λάμπρου (Άγιαξ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 6-2 επί της Εξέλσιορ.

Μάριος Βρουσάι (Βίλεμ): Βασικός στη νίκη με 2-0 επί της Τσβόλε, έγινε αλλαγή στο 30 λόγω τραυματισμού.

Βαγγέλης Παυλίδης (Βίλεμ): Ήταν στο αρχικό σχήμα της ομάδας στη νίκη με 2-0 επί της Τσβόλε, αντικαταστάθηκε στις καθυστερήσεις.

Λάζαρος Λάμπρου (Φορτούνα Σιτάρ): Ξεκίνησε βασικός στο εντός έδρας 1-1 με την Φένλο, αλλά αντικαταστάθηκε στο 86'

ΒΕΛΓΙΟ
Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): Είδε από τον πάγκο το εκτός έδρας 2-2 με την Ζούλτε Βάρεγκεμ.

Απόστολος Βέλλιος (Μπέβερεν): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 3-2 στην έδρα της Σερκλ Μπριζ.

Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Βασικός στη νίκη με 2-0 επί της Βέστερλο.

Χάρης Χαρίσης (Κορτράικ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ με 1-0.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της νίκης επί της Βιτόρια Σετουμπάλ με 4-2, εντός έδρας.

Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Βασικός στη νίκη με 4-2 επί της Βιτόρια Σετουμπάλ.

Νίκος Ιωαννίδης (Μαρίτιμο): Δεν ήταν στην αποστολή για το 2-0 επί της Φιρένσε.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Γαλατασαραι): Μπήκε στο 84ο λεπτό της εκτός έδρας ισοπαλίας με 1-1 με την Φενέρμπαχτσε.

Στέλιος Κίτσιου (Ανκαραγκιούτσου): Βασικός, έχοντας και την ασίστ στην εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Καϊσέρισπορ.

Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας ισοπαλίας με 1-1 στο παιχνίδι με την Μαλάτια.

Γιώργος Γεωργιάδης (Ελάζιγκσπορ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 3-1 στην έδρα της Εσκισεχίρ.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη επί της Μπρόντμπι με 2-1.

ΑΥΣΤΡΙΑ
Τάσος Αυλωνίτης (Στουρμ Γκρατς): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 1-0 επί της Αούστρια Βιέννης.

Ταξιάρχης Φούντας (Σεντ Πόλτεν): Βασικός στην εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Μάτερσμπουργκ.

Μάκης Γκέζος (Αούστρια Κλάγκενφουρτ): Βασικός στο εντός έδρας 2-2 με την Χορν.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Άρης Σοϊλέδης (Μποτοτσάνι): Βασικός στη νίκη με 1-0 επί της Χέρμανσταντ, έγινε αλλαγή στο 53'.

Χρυσοβαλάντης Κοζορώνης (Πετρολούλ): Δεν αγωνίστηκε στην ήττα με 3-1 στην έδρα της Λουτσεαφαρούλ Οραντέα.

Γιώργος Σαρρής (Πετρολούλ): Δεν χρησιμοποιήθηκε στην εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Λουτσεαφαρούλ Οραντέα.

ΣΕΡΒΙΑ
Νεμάνια Μιλόγεβιτς (Βοϊβοντίνα): Μπήκε στο 71ο λεπτό της εντός έδρας ήττας από την Νόβι Σαντ με 1-0.

Λευτέρης Ματσούκας (Ντιναμό Βράνιε): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Μάτσβα Σάμπατς.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Γιώργος Μύγας (Ζαγκλέμπιε Σοσνόβιετς): Βασικός στην εντός έδρας ήττα με 3-1 από την Βίσλα Πλοκ.

Γιάννη Μυστακίδης (Γκόρνικ Ζάμπρζε): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Σλασκ Βρότσλαβ.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Κισβάρντα): Έπαιξε και στα 90 λεπτά του εντός έδρας 1-1 με την Ντιοσγκγιόρ.

Σταύρος Τσουκαλάς (Κισβάρντα): Βασικός στο εντός έδρας 1-1 με την Ντιοσγκγιόρ.

ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Λάζαρος Ρότα (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 1-0 στην έδρα της Ρούσομπερόκ.

Χρήστος Κουντουριώτης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα με 1-0 στην έδρα της Ρούσομπερόκ, όμως έγινε αλλαγή στο 75΄.

ΤΣΕΧΙΑ
Γιώργος Κατίδης (Πρίμπραμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 2-0 στην έδρα τγης Σλοβάτσκο Στάρε Μέστο.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Αντώνης Στεργιάκης (Σλάβια Σόφιας): Βασικός στην εντός έδρας ήττα με 5-3 από την Ντουνάφ.

Θεόφιλος Κουρούπης (Βερέγια): Βασικός στην εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Βιτόσα Μπίστριτσα.

ΕΛΒΕΤΙΑ
Κωνσταντίνος Δημητρίου (Βασιλεία): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 0-0 με την Γκρασχόπερς.

ΑΖΑΡΜΠΑΙΤΖΑΝ
Βαγγέλης Πλατέλλας
(Νέφτσι Μπακού): Βασικός στο εκτός έδρας 2-2 με την Σεμπάιλ.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Αλέξανδρος Τζιόλης (Αλ Φεϊχά): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί της Οχόντ.

*Η Άρσεναλ των Παπασταθόπουλου, Μαυροπάνου, η Γουότφορντ του Χολέμπας, η Έμπολι του Νικολάου, το Αμβούργο του Παπαδόπουλου, η Λεγανές του Σιόβα, η Αλτάι του Τάτου, η Ουμρανίγεσπορ του Βασιλόγιαννη, η Ντιναμό Βουκουρεστίου του Παπάζογλου, η Κορνκόρντια του Κουτρουμπή και η Γκέτεμποργκ του Ανέστη παίζουν σήμερα.