Οι Έλληνες του Εξωτερικού (vids)

Δίχτυα μπορεί να μην βρήκαν οι «Έλληνες του Εξωτερικού» αυτή την εβδομάδα, αλλά Παυλίδης, Βρουσάι και Μαρίνος έβγαλαν ασίστ.

Χωρίς γκολ αλλά με τρεις ασίστ, πέρασε αυτή η αγωνιστική για τους Έλληνες του Εξωτερικού... Παυλίδης και Βρουσάι με τις δύο ασίστ που έδωσαν, χάρισαν τη νίκη στην Βίλεμ, ενώ από τα πόδια του Μαρίνου ξεκίνησε και το γκολ της ανατροπής της Σαρλερουά.

ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Άρσεναλ): Bασικός και με πολύ καλή απόδοση στη νίκη επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-0.

Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-0.

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Ειδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα από την Σίτι με 3-1.

Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Ήταν με τους αναπληρωματικούς την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Μπρέντφορντ.

ΙΤΑΛΙΑ
Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο το εκτός έδρας 1-1 με την Σασουόλο.

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Δεν αγωνίστηκε στην ήττα με 2-0 στην έδρα της Μπολόνια.

Παναγιώτης Ταχτσίδης (Λέτσε): Ξεκίνησε βασικός στην εντός έδρας νίκη επί της Φότσια με 1-0, αλλά αντικαταστάθηκε στο 80'.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Πάνος Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 3-2 στην έδρα του Ανόβερου.

Κώστας Σταφυλίδης (Άουγκσμπουργκ): Είναι τραυματίας και δεν έδωσε το παρών στο εκτός έδρας 0-0 με την Λειψία.

Τάσος Δώνης (Στουτγάρδη): Μπήκε στο 70ο λεπτό του εκτός έδρας παιχνιδιού με την Ντόρτμουντ, αλλά δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του να γλιτώσει την ήττα με 3-1.

Στέφανος Καπίνος (Βέρντερ Βρέμης): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 4-2 επί της Σάλκε.

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Δεν ήταν στην αποστολή για τον θρίαμβο στην έδρα της Σεντ Πάουλι με 4-0.

Δημήτρης Διαμαντάκος (Σεντ Πάουλι): Δεν χρησιμοποιήθηκε στην εντός έδρας ήττα από το Αμβούργο με 4-0.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Ήταν τιμωρημένος λόγω καρτών και δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 1-0 στην έδρα της Ατλέτικο Μαδρίτης.

ΓΑΛΛΙΑ
Παναγιώτης Βλαχοδήμος (Νιμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 2-1 στην έδρα της Αμιάν.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Είδε από τον πάγκο το 0-0 στην έδρα της Τσβόλε.

Κωνσταντίνος Λάμπρου (Άγιαξ): Είδε από τον πάγκο το 4-0 επί της Φορτούνα Σιτάρντ στο Άμστερνταμ.

Λάζαρος Λάμπρου (Φορτούνα Σιτάρ): Ξεκίνησε βασικός, όμως έγινε αλλαγή στο 74' της εκτός έδρας ήττας με 4-0 από τον Άγιαξ.

Μάριος Βρουσάι (Βίλεμ): Ήταν στο αρχικό σχήμα της νίκης με 3-2 επί της Ντε Γκράαφστσαπ, δίνοντας την ασίστ για το τελευταίο γκολ.

Βαγγέλης Παυλίδης (Βίλεμ): Βασικός και έδωσε την ασίστ στο πρώτο γκολ της Βίλεμ στην εντός έδρας νίκη με 3-2 επί της Ντε Γκράαφστσαπ.

ΒΕΛΓΙΟ
Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): Μπήκε στο 27ο λεπτό του εντός έδρας 1-1 με την Σιντ Τρούιτεν.

Απόστολος Βέλλιος (Μπέβερεν): Δεν ήταν στην αποστολή για το 1-1 επί της Ζούλτε Βάρεγκεμ, εντός έδρας.

Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Έδωσε την ασίστ για το γκολ που χάρισε την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Αντβέρπ.

Χάρης Χαρίσης (Κορτράικ): Βασικός στην ήττα με 2-0 στην έδρα της Άντερλεχτ, έγινε αλλαγή στο 78'.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Νίκος Ιωαννίδης (Μαρίτιμο): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη με 3-2 επί της Μορεϊρένσε.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Στέλιος Κίτσιου (Ανκαραγκιούτσου): Βασικός στο εντός έδρας 0-0 με την Μπούρσασπορ.

Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Βασικός στη νίκη με 2-1 επί της Ερζούρουμσπορ.

Γιώργος Γεωργιάδης (Ελάζιγκσπορ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα από την Μπουγιουκσεχίρ με 2-0.

Ανδρέας Τάτος (Αλτάι): Ξεκίνησε βασικός, όμως έγινε αλλαγή στο 74' της εκτός έδρας ήττας με 1-0 από την Γκεντσλερμπιρλίγκι.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Βασικός στην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) επί της Νόρτζελαντ.

ΑΥΣΤΡΙΑ
Τάσος Αυλωνίτης (Στουρμ Γκρατς): Δεν ήταν στην αποστολή για το 0-0 στην έδρα της Σάλτσμπουργκ.

Ταξιάρχης Φούντας (Σεντ Πόλτεν): Βασικός στην ήττα με 3-2 από την Αντμίρα, εκτός έδρας.

Μάκης Γκέζος (Αούστρια Κλάγκενφουρτ): Βασικός στο 1-1 με την Βάτενς.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Θανάσης Παπάζογλου (Ντιναμό Βουκουρεστίου): Ξεκίνησε βασικός στη νίκη με 2-0 επί της Ντουνάρεα Καραλάτσι, αλλά αντικαταστάθηκε στο 75'.

Άρης Σοϊλέδης (Μποτοτσάνι): Βασικός στην ήττα με 1-0 στην έδρα της Βιτορούλ.

Χρυσοβαλάντης Κοζορώνης (Πετρολούλ): Δεν χρησιμοποιήθηκε στην «λευκή ισοπαλία» με την Τσίντια Ταργκοβίτσε, εκτός έδρας.

Γιώργος Σαρρής (Πετρολούλ): Βασικός στο 0-0 στην έδρα της Τσίντια Ταργκοβίτσε.

ΣΕΡΒΙΑ
Νεμάνια Μιλόγεβιτς (Βοϊβοντίνα): Βασικός στο εκτός έδρας 0-0 με την Νέπτρεντακ.

Λευτέρης Ματσούκας (Ντιναμό Βράνιε): Μπήκε στο 74ο λεπτό του εντός έδρας 0-0 με την Τσουκάρτσκι.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Γιώργος Μύγας (Ζαγκλέμπιε Σοσνόβιετς): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα με 2-1 στην έδρα της Κρακόβια, αλλά αντικαταστάθηκε στις καθυστερήσεις.

Γιάννη Μυστακίδης (Γκόρνικ Ζάμπρζε): Βασικός χωρίς να βρει δίχτυα στην εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Πιαστ Γκλίβτσε, έγινε αλλαγή στο 62'.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Κισβάρντα): Βασικός στο εντός έδρας 1-1 με την Χόβεντ.

Σταύρος Τσουκαλάς (Κισβάρντα): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της ισοπαλίας (1-10 με την Χόβεντ.

ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Λάζαρος Ρότα (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Ευτυχώς το αυτογκόλ που πέτυχε στην εντός έδρας νίκη με 4-2 επί της Τρέντσιν, δεν στοίχησε στην ομάδα του.

Χρήστος Κουντουριώτης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Μπήκε στο 58ο λεπτό της νίκης με 3-2 επί της Τρέντσιν, εντός έδρας.

ΤΣΕΧΙΑ
Γιώργος Κατίδης (Πρίμπραμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 2-0 στην έδρα της Μλάντα Μπόλεσλαβ.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Αντώνης Στεργιάκης (Σλάβια Σόφιας): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Σεμπτέμβρι Σόφια.

Θεόφιλος Κουρούπης (Βερέγια): Μπήκε στο 69ο λεπτό της εκτός έδρας ήττας με 3-0 από την Μπότεφ Βράτσα.

ΕΛΒΕΤΙΑ
Κωνσταντίνος Δημητρίου (Βασιλεία): Δεν ήταν στην αποστολή για το 1-1 στην έδρα της Λουγκάνο.

ΑΖΑΡΜΠΑΙΤΖΑΝ
Βαγγέλης Πλατέλλας (Νέφτσι Μπακού): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Σουμκαγίτ, αλλά αντικαταστάθηκε στο 68'.