Βενέτσια - Βαρέζε 61-65

Κάτια Πετροπούλου

Η Βενέτσια (7-2) δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή και ηττήθηκε στην έδρα της από τη Βαρέζε (6-3) με 65-61, για την 9η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο BCL άρχισε πολύ καλά στο ματς (26-13, 10'), αλλά στην συνέχεια η Βαρέζε πήρε τα «ηνία» του ματς (7-17 επιμέρους στη 2η περίοδο) κι έφτασε στη νίκη (61-65).

Η ομάδα του Μάικλ Μπράμος προσπάθησε να επιστρέψει από το -10 (43-53) στο 33', αλλά δεν τα κατάφερε.

Ο ελληνικής καταγωγής γκαρντ/φόργουορντ μέτρησε 14 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 30 λεπτά.

Για τους νικητές, ο Αβράμοβιτς είχε 16 πόντους και οι Μουρ και Σκραμπ από 13 έκαστος.

Την Τετάρτη (12/12, 19:30) η ιταλική ομάδα φιλοξενείται στην έδρα του «Δικεφάλου του Βορρά», για την 8η αγωνιστική του BCL.

Τα δεκάλεπτα: 26-13, 33-30, 43-44, 61-65.

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΙΤΑΛΙΑ Τελευταία Νέα