Mάλαγα - Ούνικς Καζάν 82-80

Η Ούνικς Καζάν ηττήθηκε από τη Μάλαγα με 82-80 στην παράταση ενώ ο Πιέρια Χένρι εξελίχτηκε σε... μοιραίο παίκτη για την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη στην κανονική διάρκεια και το έξτρα πεντάλεπτο.

Ο Λεσόρ ισοφάρισε με 2/2 βολές σε 70-70 για τους γηπεδούχους στα 8" για το τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα στο Martin Carpena και ο Χένρι πήρε πάνω του την επίθεση της Ούνικς, χάνοντας την ευκαιρία να χαρίσει τη νίκη στους Ρώσους.

Στη συνέχεια ο Χάιμε Φερνάντεθ έκανε το 82-79 για τη Μάλαγα στα 10" για το φινάλε της παράτασης και ο Χένρι κέρδισε φάουλ από τον Βασζίνσκι σε προσπάθεια για τρεις! Ευστόχησε στην πρώτη (82-80) όμως αστόχησε στις δυο επόμενες κι έτσι οι Ίβηρες πανηγύρισαν τη νίκη.

Για τους γηπεδούχους, ο Μπράιαντ Ρόμπερτς είχε 14 πόντους με 1/3 δίποντα, 4/5 τρίποντα, ο Κάιλ Ουίλτζερ τελείωσε το ματς με 1/2 βολές, 0/3 δίποντα και 0/3 τρίποντα ενώ ο Γκιόργκι Σερμαντίνι πρόσθεσε 10 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Για την Ούνικς, ο Χένρι μέτρησε 21 πόντους και ο Καϊμακόγλου είχε 1 πόντο με 1/2 βολές, 0/2 δίποντα, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 14:33/.

Τα δεκάλεπτα: 16-16, 36-33, 48-52, 70-70 κ.α., 82-80.