Οι Έλληνες του εξωτερικού (vids)

Καθόλου παραγωγικό το Σαββατοκύριακο για τους «Έλληνες του εξωτερικού», καθώς μόνο ο Κώστας Τσιμίκας βρήκε δίχτυα.

Live Streaming στα κορυφαία πρωταθλήματα & Cash out για τον έλεγχο κάθε στοιχήματος (21+)!

Μόλις ένα γκολ ήταν ο απολογισμός των Ελλήνων του Εξωτερικού αυτή την εβδομάδα, με τον Κώστα Τσιμίκα να βρίσκει για δεύτερη φορά δίχτυα στην Δανία, με την φανέλα της Έσμπιεργκ, βοηθώντας την ομάδα του να πάρει τη νίκη με 3-1 επί της Χόρσενς.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Μπορούσια Ντόρτμουντ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη με 3-2 επί της Γκλάντμπαχ.

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Βασικός στην εντός έδρας ήττα από την Ντάρμσταντ με 2-1. Ήταν μέσα και στις δύο φάσεις των γκολ που δέχθηκε το Αμβούργο, χωρίς ωστόσο να φέρει ευθύνη.

Κωστας Σταφυλίδης (Άουγκσμπουργκ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα από την Άιντραχτ με 3-1.

Γιάννης Γκέλιος (Άουγκσμπουργκ): Δεν ήταν στην αποστολή της πρώτης ομάδας για την εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Άιντραχτ.

Δημήτρης Διαμαντάκος (Καρλσρούη): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα με 4-0 από την Σαντχάουζεν.

Χάρης Μαυρίας (Καρλσρούη): Ξεκίνησε βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Σαντχάουζεν με 4-0, αλλά αντικαταστάθηκε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Τάσος Λαγός (Βίρτσμπουργκερ Κίκερς): Είδε από τον πάγκο το ισόπαλο 1-1 παιχνίδι με την Νυρεμβέργη.

Αλέξανδρος Καρτάλης (Άαλεν): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα από την Όσναμπρικ με 1-0.

ΙΤΑΛΙΑ
Ορέστης Καρνέζης (Ουντινέζε): Βασικός στην εντός έδρας νίκη επί της Κάλιαρι με 2-1, έχοντας ευθύνη για το γκολ που δέχθηκε.

Παναγιώτης Ταχτσίδης (Κάλιαρι): Έπαιξε σε όλο το εκτός έδρας παιχνίδι με την Ουντινέζε, όπου η Κάλιαρι γνώρισε την ήττα με 2-1.

Βασίλης Τοροσίδης (Μπολόνια): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα από την Αταλάντα με 3-2.

Μάριος Οικονόμου (Μπολόνια): Είδε από τον πάγκο την ήττα από την Αταλάντα με 3-2 στο Μπέργκαμο.

Βαγγέλης Μόρας (Μπάρι): Βασικός στην εντός έδρας ήττα από την Βερόνα με 2-0.

Δημήτρης Σούνας (Μονόπολι): Μπήκε στο 86ο λεπτό της εντός έδρας νίκης με 3-0 επί της Κατάνια.

ΑΓΓΛΙΑ
Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Χαλ των 10 παικτών με 2-0, με το πρώτο γκολ να έρχεται από την πλευρά του.

Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα από την Μπόρνμουθ με 4-0.

Απόστολος Βέλλιος (Νότιγχαμ Φόρεστ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη με 3-2 επί της Ρέντινγκ.

Θανάσης Πέτσος (Φούλαμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη με 4-1 επί της Χάντερσφιλντ.

IΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Βιγιαρεάλ, χωρίς να φέρει ευθύνη για κάποιο από τα γκολ.

Παναγιώτης Κονέ (Γρανάδα): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα από την Σεβίλλη με 2-0.

Γιώργος Σαμαράς (Σαραγόσα): Μπήκε στο 81ο λεπτό της νίκης με 1-0 επί της Μιράντες, εκτός έδρας.

Νίκος Βέργος (Ρεάλ Β): Βασικός σε όλο το εντός έδρας παιχνίδι με την Σαν Σεμπαστιάν Ντε Λος Ρέγες που έληξε 1-1.

ΓΑΛΛΙΑ
Τάσος Δώνης (Νις): Μπήκε στο 81ο λεπτό του εκτός έδρας 1-1 με την Τουλούζ, όμως δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του να πάρει τη νίκη.

ΒΕΛΓΙΟ
Νίκος Καρέλης (Γκενκ): Ο σοβαρός τραυματισμός του δεν του επέτρεψε να δώσει το παρών στο εντυπωσιακό 6-0 επί της Μουσκρόν.

Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Ζούλτε Βάρεγκεμ.

Δημήτρης Γούτας (Κορτράικ): Βασικός στο ισόπαλο 3-3 εντός έδρας παιχνίδι με την Έουπεν.

Μιχάλης Σηφάκης (Κορτράικ): Είδε από τον πάγκο το ισόπαλο 3-3 με την Έουπεν.

Δημήτρης Κολοβός (Μαλίν): Λόγω του τραυματισμού του δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 1-0 επί της Σταντάρ Λιέγης.

Σωτήρης Νίνης (Μαλίν): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 1-0 επί της Σταντάρ Λιέγης.

Γιώργος Γκαλίτσιος (Λόκερεν): Δεν χρησιμοποιήθηκε στο εντός έδρας 2-1 επί της Ρούζελαρ.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Κώστας Λάμπρου (Βίλεμ): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Χέρενφεν.

Θανάσης Καραγκούνης (Τσβόλε): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Χέρακλες.

Θανάσης Παπάζογλου (Ρόντα): Ήταν εκτός αποστολής για την ήττα με 1-0 από την Ουτρέχτη.

Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα από την Τβέντε με 2-1.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Μπενφίκα): Ξεκίνησε βασικός στο ισόπαλο 1-1 εκτός έδρας ντέρμπι με την Σπόρτινγκ Λισσαβόνας, αλλά αντικαταστάθηκε στο 80ο λεπτό.

Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Είδε από τον πάγκο το ντέρμπι με την Σπόρτινγκ στην Λισσαβόνα, το οποίο έληξε χωρίς νικητή (1-1).

Τάσος Καραμάνος (Φειρένσε): Βασικός στην εκτός έδρας ισοπαλία με την Πόρτο (0-0), αλλά αντικαταστάθηκε στο 80ο λεπτό.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Βασικός στην εντός έδρας ήττα από την Άνκαρασπορ με 1-0.

ΑΥΣΤΡΙΑ
Μπάμπης Λυκογιάννης (Στουρμ Γκρατς): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Μάτερσμπουργκ.

ΣΛΟΒΕΝΙΑ
Φάνης Τσανδάρης (Κόπερ): Μπήκε στο 81ο λεπτό της εντός έδρας νίκη επί της Ρούνταρ με 1-0.

ΚΡΟΑΤΙΑ
Σάββας Γκέντζογλου (Χάιντουκ Σπλιτ): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Γιάννης Ποτουρίδης (Μιεντ Λιέγκνιτσα): Δεν χρησιμοποιήθηκε στην εντός έδρας νίκη επί της Ζνιστζ Προυσζκόφ με 2-0.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Αντώνης Στεργιάκης
(Σλάβια Σόφιας): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα με 3-0 από την Μπότεφ Μπλόβντιφ.

ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
Πέτρος Κανακούδης (Ίντερ Τούρκου): Δεν ήταν στην αποστολή για το ισόπαλο 1-1 με την Μάριεχαμν.

ΔΑΝΙΑ
Κώστας Τσιμίκας (Έσμπιεργκ): Βασικός και σκόρερ του δεύτερου γκολ της εκτός έδρας νίκης με 3-1 επί της Χόρσενς.

Γιώργος Κατσικάς (Έσμπιεργκ): Έπαιξε σε όλο το εκτός έδρας παιχνίδι με την Χόρσενς, όπου η Έσμπιεργκ κέρδισε με 3-1.

ΗΠΑ
Αλέξανδρος Ταμπάκης (Ατλάντα Γιουνάιτεντ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη επί της Ρεάλ Σολτ Λέικ Σίτι.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Αβραάμ Παπαδόπουλος
(Μπρίσμπειν Ρόαρ): Βασικός στο ματς με την Γουέστερν Σίντνεϊ Γουόντερερς, το οποίο έληξε 1-1 και η πρόκριση κρίθηκε στην παράταση με την ομάδα του Έλληνα αμυντικού να παίρνει τελικά το εισιτήριο για τα ημιτελικά.