Μισή ντουζίνα μετάλλια για τους Έλληνες πυγμάχους στη Σερβία

Έξι μετάλλια κατέκτησε η Ελλάδα στο διεθνές τουρνουά Πυγμαχίας Memorualni Turnir "Momcilo Mosa Savic" που διεξήχθη στη Σερβία.

Τρία χρυσά, δυο ασημένια και ένα χάλκινο ήταν ο απολογισμός της Ελλάδος στο διεθνές τουρνουά πυγμαχίας που φιλοξενήθηκε στη Σερβία.

Στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου ανέβηκαν οι: Γιώργος Πλέας (57κ.), Παναγιώτης Κωστούρος (60κ.), Μιχάλης Τσαμαλίδης (80κ.).

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν οι: Κώστας Δρίζος (63κ.), Κώστας Βασιλειάδης (75κ.), ενώ χάλκινο πήρε ο Ζαχαρίας Λαγούδης (71κ.).

Ο Μιχάλης Τσαμαλίδης αναδείχθηκε καλύτερος πυγμάχος του τουρνουά.