Προκρ. Μουντιάλ 2022: Ο «Πορτογάλος» Ζέρσον Ροντρίγκες έκανε το 1-0 για το Λουξεμβούργο (vid)

Ο γεννημένος στην Πορτογαλία, Ζέρσον Ροντρίγκες, με κεφαλιά «ψαράκι» μετά από σέντρα του Σινάνι άνοιξε το σκορ (1-0) για το Λουξεμβούργο στο 30ό λεπτό.

Το Λουξεμβούργο υποδέχτηκε το βράδυ της Τρίτης (30/3) την Πορτογαλία για την 3η αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ 2022 και οι γηπεδούχοι εξέπληξαν τους Ίβηρες και άνοιξαν το σκορ στο 30ό λεπτό της αναμέτρησης του «Ζοζί Μπαρτέλ».

Ο γεννημένος στην Πορτογαλία, Ζέρσον Ροντρίγκες, με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ντανιέλ Σινάνι νίκησε τον Αντόνι Λόπες. Δείτε το γκολ του 25χρονου επιθετικού της Ντινάμο Κιέβου: