A1 Γυναικών πόλο: Περίπατος για τον Εθνικό στην έδρα του ΠΑΟΚ (8-17)

Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 πόλο γυναικών πέτυχε ο Εθνικός, που πέρασε άνετα από την έδρα του ΠΑΟΚ.

Με ένα ξέσπασμα στη δεύτερη περίοδο, όπου μετέτρεψε το 3-3 σε 3-8, ο Εθνικός πέρασε νικηφόρα από την έδρα του ΠΑΟΚ (8-17) για την 4η αγωνιστική της Α1 γυναικών στο πόλο.

Αυτή είναι η τρίτη νίκη για την ομάδα του Πειραιά στο φετινό πρωτάθλημα, την ώρα που ο ΠΑΟΚ παραμένει χωρίς βαθμό.

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 0-5, 3-4, 2-5

ΠΑΟΚ (Παναγιώτης Βέργος): Λεριώτη-Συκά, Μπίκου 1, Πουστινίκοβα, Τζελέπη 1, Καρυπίδου Μελίνα 3, Παρασκευοπούλου, Γραικού, Λαμπρούση, Φραγκιά 3, Ντόνα –Τσιάκα, Στόγιου, Μαχίλη, Τζούρκα, Καρυπίδου Ηρώ.

ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS (Στέφανος Λέανδρος): Σωτηρέλη, Καραμπέτσου 1, Μπορίσοβα 4, Λασκαρίδου, Κοντονή 5, Μπέτα, Χατζηκυριακάκη, Μπενέκου Αλκ. 3, Ρακιντζή 1, Κανετίδου, Μπενέκου Ιόλη 1, Μπεκρή, Κατσιμπρή 2.

Ρέθυμνο – ΝΕ Πατρών 5-18

Κανένα περιθώριο στο ΝΟ Ρεθύμνου δεν άφησε η ΝΕ Πατρών, που πέρασε από τη Κρήτη με σκορ 18-5. Πολύ καλή σε άμυνα και επίθεση, ξέφυγε με 8-3 στο ημίχρονο και 15-4 μετά το τρίτο οκτάλεπτο.

Τα οκτάλεπτα: 2-4, 1-4, 1-7, 1-3

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Οδυσσέας Μπαριωτάκης): Πουλοπούλου, Λαμπαθάκη, Φαρμάκη 1, Τσιουγκρή 2, Ζαφειράκη, Σάντζες 1, Μυριοκεφαλιτάκη, Λιμπιτάκη Στυλ.1, Λιμπιτάκη Άννα, Λιμπιτάκη Ευαγγ., Μπιρλιράκη.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη 1, Ζοφώλη, Λέβι 1, Ευφρ. Τσιμάρα 5, Μπαλάτσα 2, Πετάση 2, Κουρέτα 4, Μοίραλη, Ντάσιου 2, Κοντάκου Δημ., Νιαρχάκου, Κοντάκου Ανδρ., Κεπενού 1, Ρακ.

@Photo credits: INTIME