Στην 9η θέση οι Πλατανιώτη-Παπάζογλου

Καλή εμφάνιση και 9η θέση για τις Ελληνίδες στον τελικό του τεχνικού προγράμματος στο ντουέτο στο Παγκόσμιο της Κορέας.

Η Ευαγγελία Πλατανιώτη και η Εβελίνα Παπάζογλου κατέλαβαν την 9η θέση στον τελικό του τεχνικού προγράμματος στο Ντουέτο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Γκουανγκζού.

Οι Ελληνίδες αθλήτριες πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση, μαζεύοντας 86.4975 βαθμούς, που τους έδωσαν την 9η θέση στην τελική κατάταξη. Το χρυσό μετάλλιο κατέλαβε η Ρωσία με τη Σβετλάνα Ρομασίνα και τη Σβετλάνα Κολεσνιτσένκο με 95.9010 βαθμούς, το ασημένιο μετάλλιο η Κίνα με την Γουένιαν Σουν και η Χέτσεν Χουάνγκ με 94.0072 βαθμούς, ενώ το χάλκινο μετάλλιο πήρε η Ουκρανία με την Μάρτα Φιέντινα και την Αναστασία Σάβτσουκ με 92.5847 βαθμούς.