Στην 7η θέση στο Παγκόσμιο η Πλατανιώτη

Καλή εμφάνιση και 7η θέση για την Ευαγγελία Πλατανιώτη στον τελικό του τεχνικού σόλο στο Παγκόσμιο της Γκουανκζού.

Την 7η θέση στον τελικό του τεχνικού σόλο (Καλλιτεχνική Κολύμβηση) κατέλαβε η Ευαγγελία Πλατανιώτη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Γκουανκζού.

Η Ελληνίδα πήρε 86.2921 βαθμούς και τερμάτισε στην 7η θέση, την ίδια που είχε κατακτήσει στο προηγούμενο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Ρωσίδα Σβετλάνα Κολεσνιτσένκο με 95.0023 βαθμούς, διατηρώντας την 1η θέση από το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του 2017. Την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε η Ισπανίδα Όνα Καρμπονέλ (2η) με 92.5002 βαθμούς και η Γιούκικο Ινούι από την Ιαπωνία με 92.3084 βαθμούς.