Χάλκινο μετάλλιο στο Τσάμπιονς Καπ για την Ελλάδα

Η εθνική ομάδα συγχρονισμένης κολύμβησης της Ελλάδος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Τσάμπιονς Καπ στην Αγία Πετρούπολη.

Το χάλκινο μετάλλιο στο Τσάμπιονς Καπ (Ευρωπαϊκό Κύπελλο) που διεξάγεται στην Αγία Πετρούπολη κατέκτησε η Ελλάδα.

Η εθνική ομάδα συμμετείχε στον τελικό του Τεχνικού Ομαδικού όπου βαθμολογήθηκε με 84,7804 β.

Την ομάδα αποτελούσαν οι Ελένη Φραγκάκη, Κρυσταλένια Γιαλαμά, Μαρία Καραπαναγιώτου, Αναστασία Κουτσελίνη, Εβελίνα Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη, Γεωργία Βασιλοπούλου, Βιολέτα Ζουζούνη.

Προπονήτριες της Εθνικής ομάδας οι Μαρία Θηβαίου και Ναταλία Τσερνέτσκα.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η ομάδα της οικοδέσποινας Ρωσίας (95,2961 β.) και το ασημένιο η Ισπανία (89,7353 β.), ενώ η Ιταλία έμεινε 4η (84,1581 β.).