ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE
Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης 7-15 : Επιστροφή στην 3η θέση

Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης 7-15 : Επιστροφή στην 3η θέση

Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης 7-15 : Επιστροφή στην 3η θέση

Επέστρεψε στην 3η θέση της βαθμολογίας ο Απόλλων. Ισοπαλία (9-9) για Πανιώνιο και Εθνικό. 

Με τον αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Απόλλων Σμύρνης στο Γουδή ολοκληρώθηκε το βράδυ της Τετάρτης η 15η ημέρα της Α1 Ανδρών στην υδατοσφαίριση. 

Η ομάδα του Γιάννη Κατρουζανάκη κέρδισε με 15-7 τον Παναθηναϊκό και επέστρεψε στην 3η θέση μετά από την ήττα του Υδραϊκού από τον Ολυμπιακό. Ο Παναθηναϊκός έμεινε στην 12η θέση με την Χίο να έχει πλέον +3.

Από την άλλη ο Πανιώνιος και ο Εθνικός έμειναν στο 9-9 στη Νέα Σμύρνη. 

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 7-15 

Τα οχτάλεπτα: 1-2,0-6, 2-4, 4-3

Παναθηναϊκός (Νίκος Βενετόπουλος): Παρασκευόπουλος, Χάλαρης Μ., Παπαδημητρίου Δ., Κόσιτς 1, Χατζηστεφάνου, Χριστοφορίδης, Δευτεραίος, Πανταζόπουλος 1, Αθανασίου, Γκαράνης 2, Σμιθ 3, Κατσαγούνος, Σαλτέρης, Παπαδημητρίου Αλ., Μοσχοβέλης

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Κατρουζανάκης): Γαλανίδης, Μπάντερ Νάσερ, Αλαμάνος 1, Γραμματικός 2, Μοσκόφ 7, Μπεριστιάνος, Παπαδόπουλος, Καρούντζος 3, Παπαγεωργίου, Δερμιτζάκης, Χαραλαμπόπουλος, Τσιστράκης, Τροβάς, Λουπάκης 1, Γκάτσος 1

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ  9-9 

Τα οχτάλεπτα:3-2, 3-3, 1-3, 2-1

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Φλέγκας, Καζάζης, Γεωργακόπουλος, Σπούνερ 1, Δημακόπουλος, Καρακάσης, Γιαννόπουλος 3, Κούκουνας, Αλεξίου 2, Γαβαλάς Σ., Βέκκος, Δήμου 2, Αναγνώστου, Χέλμης, Μπουζαλάς 1

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Καραμπέτσος, Θεοδόσης – Παπαλουκάς, Θαλασσινός, Τεσάνοβιτς 2, Βαλλιανάτος, Τοράκης 1, Παπαδόγκωνας 1, Χονδροκούκης 3, Ζωγράφος, Λιαπάκης 2, Καραβιώτης, Καραμπάτης, Κατσαγούνος Δ., Μπέλεσης, Ξυλούρης.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 15 αγώνες)
1. Ολυμπιακός 40*
2. Βουλιαγμένη 38
3. Απόλλων Σμύρνης 34
4. Υδραϊκός 32
5. Γλυφάδα 21
6. Παλαιό Φάληρο 21
7. Πανιώνιος 17
8. Εθνικός 17 
9. Χανιά 15*
10. ΠΑΟΚ 12
11. Χίος 9
12. Παναθηναϊκός 6
*Ο Ολυμπιακός και τα Χανιά έχουν 14 αγώνες. 
*Επόμενη αγωνιστική (22/2): Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΝΟ Χανίων, Υδραϊκός – Πανιώνιος, Εθνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (7/3).