Με το δεξί στη Β’ φάση ο Νηρέας Χαλανδρίου, νίκη με 10-8 επί του ΝΟ Λάρισας

Με τη δυναμική που είχε από την Α' φάση στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών, ξεκίνησε και στη Β' φάση ο Νηρέας Χαλανδρίου, καθώς επικράτησε με 10-8 του ΝΟ Λάρισας, για την 1η αγωνιστική.

Ένα οκτάλεπτο ήταν αρκετό για τα κορίτσια της Ευτυχίας Καραγιάννη να πάρουν τη νίκη, καθώς εκμεταλλεύτηκαν το επιμέρους σκορ με 3-1 στη δεύτερη περίοδο και πήραν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 5-3. Στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο ΝΟ Λάρισας προσπάθησε να πλησιάσει στο σκορ το Νηρέα, με την ομάδα του Χαλανδρίου, ωστόσο, να φτάνει στη νίκη με 10-8.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 8-10

Τα οκτάλεπτα: 2-2 , 1-3 , 3-3 , 2-2

ΝΟ Λάρισας: Γούλας, Τουλουμτζίδου, Πουστινίκοβα 2, Καριπίδου Μ. 1, Καλογιάννη, Κολτσίδα 4, Λαμπρονίκου, Τερζή, Χασιώτη, Πατούνα, Πετάση, Καριπίδου Η. 1, Τσιάρα

Νηρέας Χαλανδρίου: Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά 2, Μέμμου, Τριχά 4, Πάτερου, Τορνάρου, Μπόβαλη, Αγγελίδη 4, Παπαναστασίου, Κάσσαρη, Νιαρχάκου, Κοβάτσεβιτς Ν., Ρουσάκη, Κοβάτσεβιτς Σ.

Διατητές: Παϊρακταρίδης, Στεφανάκης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Πολίτης