Παρτιζάν – Ολυμπιακός 4-7

Με μια άκρως επιβλητική εμφάνιση στο Βελιγράδι, ο Ολυμπιακός επικράτησε 7-4 της Παρτιζάν στην 11η αγωνιστική του α' ομίλου του Champions League και εξακολουθεί να ηγείται στην βαθμολογία, 4 βαθμούς μπροστά από τη δεύτερη Μπαρτσελονέτα.

Οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου έφτασαν να προηγούνται με 4-0 στην αρχή της τρίτης περιόδου και 5-1 στις αρχές του τέταρτου.

Ο Ολυμπιακός ήταν πραγματικά καταιγιστικός από το πρώτο λεπτό έως τις αρχές της τελευταίας περιόδου, έκτοτε χαλάρωσαν επιτρέποντας στους αντιπάλους τους να αποφύγουν το διασυρμό...

Ο Μουρίκης άνοιξε το σκορ στο 6:15 στον παίκτη παραπάνω και διπλασίασε τα τέρματα ο Νικολαΐδης.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο ο Μουρίκης πέτυχε το μοναδικό γκολ της περιόδου στο 3:47 για το 3-0.

Στην τρίτη περίοδο ο Γιώργος Δερβίσης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-1, με την Παρτιζάν να πετυχαίνει το πρώτο γκολ έπειτα 17 λεπτά αγώνα με τον Μανοϊλοβιτς!

Στην τελευταία περίοδο η άμυνα του Ολυμπιακού άνοιξε. Ο Γιώργος Δερβίσης έκανε το 5-1, με τους Σέρβους να μειώνουν με τον Τόμιτς στον παίκτη παραπάνω σε 5-2.

Με το τρίτο προσωπικό του τέρμα ο Δερβίσης πέτυχε το 6-2, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν με τον Ραντάνοβιτς για το 6-3.

Ο Μυλωνάκης 3:04 για τη λήξη ανέβασε τη διαφορά στα 4 γκολ, με τον Αξεντίγεβιτς να σημειώνει το τελικό 4-7.

Οκτάλεπτα: 0-2, 0-1, 1-1, 3-3

Παρτιζάν: Γιάνοβιτς 1, Μανοϊλοβιτς 1, Ραντάνοβιτς 1, Ακσεντίγεβιτς 1,

Ολυμπιακός: Μυλωνάκης 1, Δερβίσης 3, Μουρίκης 2, Νικολαΐδης 1