Κυνήγησε... και κέρδισε μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό ο Κυνηγάκης!

Ο Αθανάσιος Κυνηγάκης κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Μεγάλων Αποστάσεων της Γαλλίας.

Το ασημένιο μετάλλιο στον αγώνα των 10χλμ του Ευρωπαϊκού Κυπέλλου Κολύμβησης Μεγάλων Αποστάσεων, που διεξήχθη την Πέμπτη (23/5) στη λίμνη του BRIVE LA GAILLARDE στη Γαλλία κέρδισε ο Αθανάσιος Κυνηγάκης.

Ο Έλληνας πρωταθλητής πήρε τη 2η θέση σ' έναν αγώνα που συμμετείχαν 118 αθλητές τερματίζοντας σε 01:54:36.47.

Η επιτυχία του αυτή, παράλληλα, του δίνει το εισιτήριο συμμετοχής του στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Γκουναζού τον ερχόμενο Ιούλιο.

Πολύ καλή ήταν και οι παρουσία των άλλων δύο Ελλήνων κολυμβητών, οι οποίοι κατάφεραν να βρεθούν στους καλύτερους 25 αθλητές. Ο Αστέριος Δαλδογιάννης κατετάγη 24ος με επίδοση 01:57:43.72, ενώ την 25η θέση κατέλαβε ο Γεώργιος Αρνιακός με χρόνο 01:57:54.74.