TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ -

    vs

    ΜΠAΓΕΡΝ -

  • ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ -

    vs

    ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ -

  • ΑΙΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ -

    vs

    ΦΡAΙΜΠΟΥΡΓΚ -

  • ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ -

    vs

    ΓΚΛAΝΤΜΠΑΧ -

  • ΛΕΙΨΙΑ -

    vs

    ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ -

  • ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ -

    vs

    ΚΟΛΩΝΙΑ -

  • ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ -

    vs

    ΣAΛΚΕ -

  • ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ -

    vs

    ΠAΝΤΕΡΜΠΟΡΝ 07 -

  • ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ -

    vs

    ΜAΙΝΤΖ -

  • ΤΕΛΙΚΟ

    ΣAΛΚΕ 0

    vs

    ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ 3

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE
Ψηφίζει το κοινό για τις κορυφαίες της Α1 γυναικών

Ψηφίζει το κοινό για τις κορυφαίες της Α1 γυναικών

Ψηφίζει το κοινό για τις κορυφαίες της Α1 γυναικών

Ολοκληρώθηκε η πρώτη διαδικασία για την ανάδειξη των κορυφαίων της σεζόν 2018-2019 στην Α1 Γυναικών που διενήργησε το γραφείο Τύπου της ΟΧΕ.

Στις τέσσερις από τις δέκα κατηγορίες η επιτροπή έκρινε το αποτέλεσμα, στις υπόλοιπες τέσσερις, οι κορυφαίες θα προκύψουν από την ψηφοφορία του κοινού μέσω του e-handball.gr, χορηγού επικοινωνίας του πρωταθλήματος, η οποία θα ξεκινήσει την Δευτέρα και θα διαρκέσει τρεις ημέρες (λήξη Τετάρτη βράδυ 24:00)

Οι κορυφαίοι της σεζόν είναι οι:

Προπονητής
Δημήτρης Δημητρούλιας (ΠΑΟΚ Mateco)
22/22 πρώτες επιλογές με το απόλυτο των πόντων (660)

2. Βασίλης Σκανδάλης (ΑΕΣΧ Πυλαίας) 210 πόντοι
3. Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης (HONDA Πανόραμα) 80 πόντοι

Δεξιά εξτρέμ
Βάσια Γκάτζιου (ΠΑΟΚ Mateco)
19/22 πρώτες επιλογές και συνολικά 590 πόντοι

2. Φραγκούλα Παπανικολάου (ΟΦΝ Ιωνίας) 300 πόντοι
3. Αθανασία Τσιτλακίδου (Βέροια 2017) 70 πόντοι

Πλέι μέικερ
Αγνή Ζυγούρα (ΠΑΟΚ Mateco)
17/22 πρώτες επιλογές και συνολικά 550 πόντοι

2. Μαρία Χατζηπαρασίδου (ΠΑΟΚ Mateco) 240 πόντοι
3. Κατερίνα Κουκμίση (ΑΕΣΧ Πυλαίας) 240 πόντοι

Καλύτερη Νέα
Κατερίνα Κουκμίση (ΑΕΣΧ Πυλαίας) 
18/22 πρώτες επιλογές και συνολικά 550 πόντοι

2. Αναστασία Βασιλείου (ΓΑΣ Καματερού) 290 πόντοι
3. Εμμανουέλλα Τσικνάκη (ΓΑΣ Καματερού) 110 πόντοι

Σε ψηφοφορία του κοινού μέσω του e-handball θα τεθούν οι παρακάτω κατηγορίες με τις τρεις αθλήτριες που είχαν την υψηλότερη βαθμολογία

Τερματοφύλακας 
Μπρούνα Ντε Ολιβέιρα (ΠΑΟΚ Mateco)
Μάγδα Κεπεσίδου (ΟΦΝ Ιωνίας)
Εμμανουέλλα Τσικνάκη (ΓΑΣ Καματερού)

Δεξιά ίντερ
Δέσποινα Φράγκου (OΦΝ Ιωνίας)
Ραφαέλα Καραχαρίση (Φίλιππος Βέροιας)
Κατερίνα Μανιά (ΟΦΝ Ιωνίας)

Πίβοτ
Μαρίγια Νίκολιτς (ΠΑΟΚ Mateco)
Τέγια Φερφόλια (ΠΑΟΚ Mateco)
Ελισάβετ Μάστακα (Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας)

Aριστερή ίντερ
Κατερίνα Βαφειάδου (ΠΑΟΚ Mateco)
Λένα Μούρνου (Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας)
Παναγιώτα Αργυροπούλου (HONDA Πανόραμα)

Αριστερή εξτρέμ
Χρήστα Στουγιαννίδου (ΟΦΝ Ιωνίας)
Αναστασία Παναγιωτίδου (ΠΑΟΚ Mateco)
Ελίνα Τροχίδου (Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών)

Καλύτερη Αμυντικός
Αγνή Ζυγούρα (ΠΑΟΚ Mateco)
Μαρίγια Νίκολιτς (ΠΑΟΚ Mateco)
Τέγια Φερφόλια (ΠΑΟΚ Mateco)